24
2019
2012-11-23

„Labirynt” po raz kolejny


Kolejny raz sokołowska publiczność miała zaszczyt obejrzeć spektakl „Labirynt” wystawiony przez sokołowski teatr „Inaczej” w reżyserii Wiktorii Benedykciuk, lidera programu PaT w Sokołowie Podlaskim. Spektakl obejrzało blisko 400 uczniów sokołowskich szkół. W piątek, 16 listopada, w Sokołowskim Ośrodku Kultury został wystawiony spektakl „Labirynt” w ramach programu PaT czyli „Profilaktyka a Ty”. Spektakl pod tytułem „Labirynt” wyreżyserowała Wiktoria Benedykciuk, absolwentka Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, a obecnie studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Na widowni zasiedli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Sokołowa Podlaskiego. Temu niecodziennemu programowi profilaktycznemu przyglądali się również dziennikarze młodzieżowej grupy dziennikarskiej. Na samym początku asp.szt. Sławomir Tomaszewski opowiedział o działalności osób uczestniczących w tym właśnie programie PaT oraz zachęcał do dołączenia do grupy teatralnej „Inaczej”. Następnie zostały pokazane krótkie filmiki z prób i z 7 przystanku PaT. Spektakl przedstawiony za pomocą plastyki ruchu opowiada o problemach i wyborach przed jakimi stajemy w życiu codziennym, pokazuje, jak nagle zostajemy postawieni przed ciężkimi wyborami i losem, który na nas czeka w życiu, kiedy musimy pod presją wybrać jakąś drogę, która nie zawsze okaże się to dobrym wyborem. Często szukamy miejsca, w którym będzie nam dobrze i w którym będziemy czuć się bezpiecznie. Spektakl jest o ludziach, którzy szukają właściwej drogi. Aktorzy z pasją i zaangażowaniem zagrali swoje role najlepiej jak potrafili. W pewnym momencie przedstawienia zeszli ze sceny i zatańczyli z przypadkowymi osobami z widowni. Spektakl został wystawiony dwa razy. Widzowie oglądali przedstawienie z zaciekawieniem. Na zakończenie nagrodzili go brawami. Po przedstawieniu zgłaszały się osoby, które chciałyby dołączyć do grona aktorów teatru „Inaczej”.
W spektaklu wzięli także udział: Wiktoria Benedykciuk, Lena Godlewska (I Liceum Ogólnokształcące), Paulina Woźniak (I Liceum Ogólnokształcące), Anna Domańska (I Liceum Ogólnokształcące), Agata Lesiuk (Salezjańskie Gimnazjum), Justyna Rytel (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące), Luiza Aleksandrowicz (Publiczne Gimnazjum nr 1) oraz Piotr Kozioł (Zespół Szkół nr1).
Zapraszamy do galerii.

Kinga Maliszewska
Młodzieżowa Grupa Dziennikarska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe