17
2020
2014-09-28

Kupcy nadal niepewni


Sokołów Podlaski: osoby handlujące przy ulicy Magistrackiej w dalszym ciągu obawiają się o swoją przyszłość. W miejscu, gdzie obecnie pracują, już niebawem powstanie galeria handlowa. 

W czerwcu miasto sprzedało działkę jednemu z przedsiębiorców za ponad 100 tysięcy złotych. Przedsiębiorca zamierza wybudować na obecnym "rozwalenisku" obiekt handlowy. Na dotychczasowym placu miejskim handluje 6 osób. Ci kupcy mają obawy o swoją przyszłość. Zaproponowano im targowisko, gdzie w czwartki odbywa się handel. Oni nie chcieli jednak z tego skorzystać,  chcą bowiem pracować codziennie, nie tylko raz w tygodniu.
 
Ich problem poruszyła radna miejska Krystyna Matysiak już w czerwcu. Burmistrz Bogusław Karakula mówił wówczas, że kupcy nie powinni mieć jakichkolwiek obaw, ponieważ nadal będą pracować, ale w innym miejscu.  Obiecywał również, że ci kupcy po wybudowaniu galerii będą mieli pierwszeństwo przy wynajmie lokali, a za metr kwadratowy płacić będą tyle, ile dotychczas.
Tymczasem kupcy z mini bazarku nadal niewiele wiedzą. - Wiedzą tyle, że będą mogli handlować do grudnia, bo taką mają umowę z właścicielem. Co będzie dalej? - o to pytała burmistrza radna Matysiak na sesji przed dwoma tygodniami.
 
- Kupcy wcale nie są tacy zagubieni - odpowiedział burmistrz. - Oni doskonale wiedzą, co mają robić. Już wkrótce powstanie kolejne targowisko, ale takie z prawdziwego zdarzenia. Ci kupcy będą mogli się tam przenieść. 
 
Nowe targowisko powstanie w miejscu dawnego Zurtu (ul. Wolności).
 
KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A czyja to własność po ZURCIE czy komuś coś się nie popaćkało, blok mieszkalny z garażami podziemnymi będzie na placu po zurcie, który jest własnościa osób prywatnych, więc niech burmistrz nie bredzi, bo on aby do wyborów wybierzcie mnie a później to mnie w d... pocałujcie


2014-10-02 11:26:30

Jedna już jest, przy Długiej.A za chłam bazarowy chcą 3 razy tyle.Mafiozi i Chińczycy mają za zadanie budować gdzie tylko się da.Tylko dla kogo?.Kolejna pralnia?.

555
2014-09-28 19:33:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe