17
2020
2017-07-03

Kupalnocka 2017 w Białobrzegach


   W sobotni wieczór 24 czerwca 2017 r. ciche zazwyczaj Białobrzegi n/Bugiem w gminie Sterdyń tętniły gwarem. To zorganizowana już po raz siódmy tradycyjna Kupalnocka zgromadziła tłumy uczestników. W tym roku impreza odbyła się z inicjatywy Rada Sołecka Wsi Białobrzegi, OSP Białobrzegi i Stowarzyszenia,, Lepsze Jutro Gminy Sterdyń”.  
  W ramach przedsięwzięcia w godz. 17-19 na jeziorku w Białobrzegach trwały Zawody Wędkarskie dla dzieci, przeprowadzone przez Koło Wędkarskie nr 42 przy Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Zaś o godz. 19. 00 na placu przy OSP w Białobrzegach dzieci uczęszczające do Szkoły Języka Angielskiego E&G LINGUA SCHOOL zaprezentowały część artystyczną.   Obrzędy i tradycje Nocy Świętojańskiej przybliżyły zespoły wokalne „Seniorynki” i „Złote Lata”, działające przy Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim. Nie zabrakło    konkursów -  „Najładniejszy Wianek Kupalnockowy”, ,,Najładniejszy Wianek na głowę”,  ,,Smakołyk Nadbużański”, „Szukanie kwiatu paproci”. Dla wszystkich uczestników małe „co nieco”, czyli poczęstunek przygotowali mieszkańcy miejscowości przy wsparciu Firmy AXAN Sp. z o.o.    
  Atrakcją była wyprawa nad Bug, gdzie odbył się obrzęd puszczanie wianków.   Ostatnim punktem imprezy była dyskoteka prowadzona przez DJ’a KOSTKA.
 


J.O.   
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe