17
2020
2014-09-03

Kulinarnie w Liwie


Kulinarna podróż szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego - pod takim hasłem przebiegał Międzynarodowy Turniej Smaków, który odbył się w miniony weekend w Liwie (powiat węgrowski). 

W trakcie weekendu Liw stał się miejscem zmagań kulinarnych oraz targowiskiem przeróżnych przysmaków regionalnych Wschodniego Mazowsza oraz Podlasia. W sobotę odbyły się 2 konkursy - na "Najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego" oraz "Gościniec z podróży - najlepszy regionalny podarunek kulinarny z podróży szlakiem WGL"
Turniejowi Smaków towarzyszyły: kiermasz produktów regionalnych, sztuki ludowej i rękodzieła; pokazy łucznicze w stylu wschodnim, nauka strzelania z łuku na torze łuczniczym, pokaz pieczenia sękacza, warsztaty kulinarne oraz pokaz warzenia piwa. Stoiska promocyjne prezentowały miasta i gminy położone na szlaku WGL.
 
Wystapili: Sterdyniacy, kapela Łochów, Costa Nova, Tamarysze, Stara Kuźnia, Hoyraky i Leśne Licho. Imprezę prowadził Tomasz Jakubiak - znany kucharz i dziennikarz kulinarny. W niedzielny poranek na zamku w Liwie odbyło się "Śniadanie nad Liwcem". Było smacznie! Królowały same pyszności.
 
Impreza została objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną i Podlaską Organizację Turystyczną.

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dziękujemy. Błąd został poprawiony.

Redakcja
2014-09-03 12:12:18

Wydaje mi się ze powinno być Jakubiak sprawdźcie to

Jarek
2014-09-03 11:31:51
Strona 1/1


Dane kontaktowe