2
2020
2018-06-01

Kulinarne pasje


Zespół Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim to szkoła otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę z innymi placówkami, instytucjami i zakładami pracy, które mogą pomóc uczniom rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Taką współpracę nawiązaliśmy z Restauracją Zamkowa w Drohiczynie, której właścicielka – pani Teresa Nazarczuk, zaprosiła uczniów ZS Nr 1 do udziału w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w jej restauracyjnej kuchni pod okiem wykwalifikowanych pracowników.

Pierwsze spotkanie z cyklu: Rozwijamy nasze pasje kulinarne odbyło się 14 maja i zostało zaplanowane w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas pierwszych Technikum Nr 1 o kierunku technik hotelarstwa oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 o kierunku kucharz. W warsztatach wzięli udział uczniowie: Natalia Kamińska, Karolina Sawicka i Michał Gorczyca.

Podczas zajęć uczestnicy nauczyli się przygotowywać potrawę regionalną z Podlasia – Zaguby, która cieszy się dużym uznaniem wśród turystów odwiedzających Drohiczyn i okolice. Uczniowie z przyjemnością i zapałem podjęli wyzwanie przyrządzenia regionalnego specjału, a efekty ich pracy możemy podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

Już od września 2018 roku do naszego wspólnego przedsięwzięcia przyłączą się również uczniowie nowopowstałych kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności. Zdobyte doświadczenia kulinarne będą mogli doskonalić w profesjonalnej pracowni gastronomicznej, która powstanie na terenie Zespołu Szkól Nr 1. Utworzona ona zostanie ze środków pozyskanych z najnowszego projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” w ramach priorytetu X Edukacja dla rozwoju regionu, który opiewa na
7 milionów złotych.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły będą mogli również uczestniczyć w praktykach zawodowych organizowanych dla nich w renomowanych restauracjach w Polsce, stażach oraz kursach szkoleniowych.

Info/Fot: ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe