25
2019
2013-12-06

Kto zadłużył ten szpital ?


Obrywają wszyscy: zarówno poprzedni dyrektorzy, jak również obecna szefowa. Mówiąc krótko: gorący temat powraca... !!

Ewa Wojciechowska szpitalem kieruje od przeszło roku. Musi spłacić długi, których narobili inni. Jednak nieważne kto je zrobił; ważne jest to, aby je spłacić. Ale widocznie nie wszyscy tak uważają. Zamiast zająć się tym co należy jeszcze zrobić, aby poprawić finanse szpitala, inni wolą obwiniać dyrektorów, w dodatku poprzednich. 

Lubiński, Ciołkowski...?
- Prawda jest taka, że Lubiński przez 10 miesięcy wydał więcej niż miał. Wielokrotnie to zgłaszaliśmy, ale wszyscy mu klaskali. I teraz takie są skutki. Kto jak kto, ale zarządzać umiał Ciołkowski - mówi radny powiatu Sławomir Hardej. Radnego popiera także bardzo wielu mieszkańców zdaniem których Lubiński był nieporadny i wpędził szpital w wielką falę zadłużenia, których spłata ciąży na obecnej dyrektor. - Lubiński był cienki. To on narobił długów. Umiał zarządzać tylko i wyłącznie Ciołkowski. Miał do tego głowę - takie słowa można było usłyszeć od mieszkańców podczas sesji w Jabłonnie. 

Inne zdanie w tym temacie ma radny Jerzy Strzała. - Wszyscy obwiniają Lubińskiego. Ludzie, przecież dyrektor Lubiński nie wziął do kieszeni - przekonuje radny. - Aby szpital wyszedł na prostą w pierwszej kolejności należy zająć się lekarzami. Niech lekarze zaczną wreszcie zarabiać na ten szpital.

Winna obecna szefowa?
Pomimo, że Ewa Wojciechowska od roku próbuje wyciągnąć szpital z długów, niektórzy mieszkańcy największe pretensje kierują w jej kierunku. - Zmniejsza zadłużenie cudzym kosztem. Łatwo jest zwolnić pracowników, zmniejszyć pobory i potem cieszyć się, że szpital wychodzi z długów. Ale nie tędy droga. Owszem, pani dyrektor mogłaby się pochwalić, ale dopiero wtedy gdyby innymi sposobami wychodziła na prostą. To co teraz robi wcale nie polepsza, a jedynie pogarsza sytuację placówki. Poprzedni dyrektorzy zaciągali kredyty, potem oczywiście próbowali je spłacić, ale nie posuwali się do tego, co robi obecna dyrektor. Czy oprócz zwolnień nie ma innych sposobów na poprawę szpitala? - pyta mieszkaniec proszący o anonimowość. 

Inne sposoby są. Oprócz kilkunastu osób, które odejdą z pracy  między innymi wprowadzono płatny parking a budynek biurowca oddano w leasing. Ta ostatnia decyzja budzi sprzeciw, między innymi ze strony radnego powiatowego Antoniego Czarnockiego. Według radnego obecna dyrektor nie podejmuje właściwych decyzji. Do gorącej dyskusji pomiędzy radnym a dyrektor Wojciechowską dochodziło w trakcie kilku ostatnich sesji rady powiatu. Ale nie wszyscy tak uważają. Wójt Sterdyni pomimo, że oddał ośrodek w prywatne ręce, na pewno nie uważa, że szefowa szpitala postępuje źle. - Widać, że pani dyrektor się stara, jest dobrym szefem - podkreśla włodarz.

Sama szefowa twierdzi, że odkąd objęła stanowisko dyrektora szpitala, od razu podjęła działania mające zmniejszyć zadłużenie. Uważa również, że postępuje bardzo kompetentnie i wykonuje kawał dobrej roboty, bo koszty szpitala w tej chwili są mniejsze o około 600 tys. złotych miesięcznie. 

KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [19]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

"Radny Hardej.Tragedia.Takie coś,co doprowadziło do ruiny Spółdzielnię Mleczarską/ostatnie dobra wywozi Balbina-ostrzegałem/,ma czelność wypowiadać się w jakichkolwiek sprawach." Kim jest owa balbina?

do: wiem
2013-12-18 22:51:39

do spółdzielcy - cicho patałachu

kołchoznik
2013-12-18 21:58:41

Tylko szanowny Pan Antoś CZARNOCKI na dyrektpra!!! zaraqbiał 13111 zł, Jak zarobil 50.000zlza Ciolkowskiego w wyrozebach, cvhiba za te 30.000zl ktore dal Cilkowskiemu na odejcie za wyslugi, ALBBO PAN CZARNOCKI ZLOZYL FALSZYWE OSWIADCZENIE MAJATKOWE ZA ROK 2011!!!!!

spółdzielca
2013-12-15 15:10:24

Ciekawe o ile zmniejszą się koszty utrzymania tego szpitala gdy tam nie będzie nikogo oprócz Pani Dyrektor i jej zastępcy który tak pięknie też kierował i doradzał Dyrektorowi Lubińskiemu ???

normalny
2013-12-15 10:08:46

Nie mówcie o Ciołkowskim to stary oszukaniec teraz jak wruciłto taki dobry się zrobił a co wyrabiał z Rozbickim...................

ola
2013-12-13 19:47:25

Mieszkańcy Jabłonny to tylko 3 plus 1 jak jest w zwyczaju przy każdym głosowaniu, więc nie ma tragedii. Reszta już otworzyła oczy.

Xawery
2013-12-09 17:04:18

Radny Hardej.Tragedia.Takie coś,co doprowadziło do ruiny Spółdzielnię Mleczarską/ostatnie dobra wywozi Balbina-ostrzegałem/,ma czelność wypowiadać się w jakichkolwiek sprawach.Jego działalnością powinni zająć się odpowiednie organa.Podawanie ręki takim osobnikom to smród na cały rok.FEEEE!

wiem
2013-12-07 21:41:24

Brawo :) Dobrze, że o tym piszecie. Pani Wojciechowska robi co może, radni też. A autor pisze jak jest.


2013-12-07 10:15:59

artykuł nie odzwierciedla przebiegu dyskusji i przeplata wybrane urywki wypowiedzi poszczególnych osób. czytajcie piąte przez dziesiąte :)

:)
2013-12-07 09:52:06

\"Dobry tato\" Hardej to niech się już lepiej w publicznych sprawach nie wypowiada po tym jak doprowadził razem z panią Dorczuk i gwiazdą PSL panem Markowskim OSM Sokołów Podlaski do ruiny. To ich nieudolność, obsadzanie stanowisk przudupasami rzudupasami i trwonienie pieniędzy doprowadziło do upadku OSM. Teraz Hardej umywa od tego ręce i mówi że to nie on tylko rada nadzorcza to zrobiła. Tam w Jablonnie to chyba tylko tacy mądrzy ludzie jak on go popierają. Swego czasu to Hardej miał chęć na fotel dyrektor Szpitala bo w mleczarni juz nie było pola do popisu. Tak więc jeśli tacy ludzie jak on mówią o korupcji i trwonieniu publicznych pieniędzy to ja się pytam\" Ile długu on narobił w Osm? \"Niech najpierw się sam rozliczy a nie patrzy na innych.

Osm forever
2013-12-06 22:50:48

Tak jest.Dyrekcja robi to co musi, co powinno było się zrobić już dawno.Nie ma innej drogi. Decyzje w większości są podejmowane właściwe.Jeszcze tylko trochę więcej wkładu lekarzy by się przydało. Żeby było milej,profesjonalniej,ze zrozumieniem dla pacjenta.I pacjenci wrócą.Bo nie wszyscy sokołowscy lekarze to kononowały.Są też tacy którym zależy żeby pacjent był zadowolony. Ale jak to zwykle bywa nagłośniane są przeważnie sytuacje naganne. Ten szpital jest potrzebny mieszkańcom całego powiatu i wszystkim powinno na nim zależeć. A przede wszystkim jego pracownikom.

jk
2013-12-06 18:40:52

Szpital zadłużyła buta,głupota,ignorancja i indolencja towarzystwa uzależnionego od władzy ,które to od lat zabawia się w politykę w swoim ścisłym gronie ,bez względu na barwy polityczne jakie reprezentuje w danej chwili .Tak to w skrócie widzę i myślę,że już najwyższy czas przewietrzyć to nasze zdemolowane i umęczone ich rządami miasto...

żona
2013-12-06 16:28:44

OSM za Hardeja -ciekawa historia, co teraz rozpie....? niedługo się okaże. Ciołkowski dobry manager (czyt. kombinator), drogi pacjencie poczytaj swoje karty chorób, w niektórych przypadkach się zdziwisz co kryją. Czarnocki wielmożny (były) Pan Starosta teraz taki mądry jest a jak miał władzę to co robił?

qwe
2013-12-06 15:13:12

Radnego z Jabłonny popierają mieszkańcy Jabłonny? Rzeczywiście to dziwne, nieprawdaż? Widać mieszkańcy Jabłonny zapomnieli już co się stało z sokołowską mleczarnią, którą ich radny zarządzał i która dziś już nie istnieje. Mieszkańcy Jabłonny mieszkają jak widać zbyt daleko od Sokołowa, aby się orientować co się dzieje w mieście i informacje czerpią od swojego radnego...

Ups
2013-12-06 15:07:40

"Umiał zarządzać tylko i wyłącznie Ciołkowski" Tak, widać to po personelu lekarskim

Havier
2013-12-06 15:02:33


Dane kontaktowe