6
2020
2018-09-28

Kto na wójta i burmistrza?


Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów, którzy w nadchodzących wyborach samorządowych będą startować na urzędy burmistrzów oraz wójtów. Poza wójtem gminy Sokołów Podlaski, który kandyduje na stanowisko burmistrza, wszyscy pełniący swoje dotychczasowe funkcje będą ubiegać się o reelekcję. Kto jeszcze zawalczy o najważniejsze stanowiska samorządowe w powiecie?

Przypomnijmy, że wszystkie gminy i miasto podzielone zostały na 15 okręgów, bo tylu radnych zasiada w poszczególnych radach. Kandydata na wójta oraz burmistrza mógł zgłosić komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych, czyli minimum ośmiu okręgach.

W mieście Sokołów Podlaski oprócz obecnie urzędującego burmistrza o piastowanie stanowiska włodarza miasta ubiegać będzie się jeszcze trzech kandydatów. Sprawujący od 20 lat urząd burmistrz Bogusław Karakula, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość wystartuje z własnego komitetu wyborczego. Swój start w wyborach zgłosili także: obecny wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik, Włodzimierz Nowotniak oraz Włodzimierz Tomczuk. Każdy z kandydatów wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

W gminie Sokołów Podlaski o urząd wójta ubiegać będzie się czterech kandydatów – wśród nich znajduje się jedna kobieta. Urszula Rozbicka, pełniąca stanowisko do spraw oświaty w urzędzie gminy, wystartuje z listy komitetu wyborców „Mieszkańców Gminy Sokołów Podlaski”. Wśród pozostałych kandydatów znajdują się: obecny zastępca wójta – Janusz Kur, który wystartuje z własnego komitetu wyborczego; Sławomir Podbielski, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość oraz Mirosław Sobieski, obecny zastępca wójta gminy Sabnie, który wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

W gminie Bielany wójt Zbigniew Woźniak wystartuje z komitetu Prawo i Sprawiedliwość. O przejęcie rządów powalczy także radny Henryk Klewek, kandydat komitetu wyborczego „Wspólna Gmina Bielany”.

Czterech kandydatów będzie walczyło o rządy w gminie Ceranów. Pełniący drugą kadencję wójt Krzysztof Młyński wystartuje z własnego komitetu wyborczego. Wśród pozostałych trzech kandydatów znajduje się także jedna kobieta. Radna Ewa Częścik wystartuje z własnego komitetu wyborczego. Do wyborów stanie również były wójt gminy Mirosław Onyszk, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. O mandat wójta ubiega się także Prezes Zarządu Polskiej Agencji Przemysłowo-Obronnej – Józef Zakrzewski, który pochodzi z Ołtarzy-Gołaczy. Wystartuje z komitetu wyborczego „Odpowiedzialny rozwój”.

Wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk wystartuje z własnego komitetu wyborczego. O urząd wójta powalczy także prowadzący własne przedsiębiorstwo Krzysztof Rozbicki, kandydat komitetu Prawo i Sprawiedliwość.

O rządy w gminie Repki powalczą ze sobą dwie kandydatki. Pełniąca tę funkcję nieprzerwanie od 20 lat Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz wystartuje z listy komitetu wyborców „Gmina Repki”. Jej kontrkandydatką jest Apolonia Stasiuk – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, którą wystawił komitet Prawo i Sprawiedliwość.

Wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński wystartuje z własnego komitetu wyborczego. Jego kontrkandydatką jest radna Edyta Smolik, którą zgłosiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Własny komitet wyborczy na terenie gminy zarejestrował także starosta sokołowski Leszek Iwaniuk, jednak jego komitet zarejestrował kandydata na radnego tylko w jednym okręgu, a w tym wypadku nie ma zastosowania prawo do zgłoszenia przez komitet kandydata na wójta.

Obecna wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska wystartuje z listy komitetu Prawo i Sprawiedliwość. O przejęcie rządów powalczy także była dyrektor GOKiS i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sterdyni Marianna Kobylińska, startująca z własnego komitetu wyborczego oraz radny Adam Góral, który wystartuje z komitetu wyborczego „Lepsza Gmina Sterdyń.”

O reelekcję na urząd burmistrza miasta i gminy Kosów Lacki będzie ubiegał się obecnie sprawujący tę funkcję Jan Słomiak, startujący z własnego komitetu wyborczego. Jego rywalkami będą dwie kobiety – Gertruda Niemiec, która wystartuje z komitetu wyborców Gertrudy Niemiec „Lepszy Kosów – Bogatsza Gmina” oraz radna Anna Gromek, kandydatka komitetu Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Za wybranego uznaje się tego z kandydatów, który w bezpośrednim i powszechnym głosowaniu uzyska ponad połowę ważnie oddanych głosów.

Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [25]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Sobieski nie udzielił pierwszej pomocy dziecku po wypadku komunikacyjnym który spowodowała jego żona tylko zacierał sladyJak taki człowiek może zostac wojtem.

obywatel
2018-10-12 18:49:21

Twierdzicie,że kilkoro kandydatów startuje z własnych komitetów a nie z PSL i bardzo was to dziwi, ale Karakula z własnego komitetu to wam nie przeszkadza. Ciekawe czemu?

jadwiga
2018-10-08 14:15:38

Cwaniak Pasikonik zwiewa z gminy z której powyprzedawał wszystko co się dało. Sprzedał działki po torach i teraz trzeba odkupić 10x drożej, sprzedał budynek gminy i teraz wynajmuje. itp. Sam też się sprzedał.

Genowefa Pigwa
2018-10-04 21:37:58

Ten Sobieski to już dno. Kilka lat temu na imprezie firmowej w Jurexie kompletnie pijany porozbierał się z garnituru do gołej klaty i latał po sali zaczepiając innych do bicia. To ma być wójt?! Ludzie opanujcie się.

cytrynka
2018-10-04 21:08:59

Najlepszym kandydatem na wójta gminy Ceranów jest pani Ewa Częścik

sterdyniak
2018-10-04 20:37:08

Komentarz "Kamil 2018-09-29 18:13:51" Wzywam Pana/Panią do do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych jakiego się Pan/Pani dopuścił, poprzez złożenie oświadczenia w formie przeprosin i przyznania, że wszystko co zostało napisane w komentarzu jest nieprawdą i oczernia Pana Włodzimierza Nowotniaka. W przeciwnym razie zostanie wytoczony Panu/Pani proces.

Wezwanie
2018-10-03 14:51:37

jak mi się wydaje Adam Góral to szef PSL-u w Sterdyni, a nie radny

zakłopotana
2018-10-03 00:02:00

Coście się przyczepili tych przynależności, przecież i tak na obwieszczeniach i kartach do głosowania będzie informacja o partii kandydata. Zamiast oceniać dokonania i umiejętności, z uporem godnym lepszej sprawy, wałkujecie to jedno. Mniej jadu, a więcej życzliwości. Pozdrawiam wszystkich!


2018-10-02 13:28:44

Nowotniak smród z Łosic do Sokołowa ciągnie. Zanim oddacie głos na Nowotniaka zorientujcie się co robił w Łosicach i dlaczego nie robi.

wyborca
2018-10-02 09:20:25

Jedynym pewniakiem jest kandydat na wójta gminy Sokołów Podl. To wykształcony kompetentny kandydat, mający zdecydowane poparcie mieszkańców gminy, OSP, kółek i organizacji rolniczych, Sołtysów.

Ewa
2018-10-01 21:22:26

Sobieskiemu już Sabnie nie wystarczą to pcha się do Sokołowa,albo dokładnie wie ,że ludzie w gminie Sabnie dobrze go znają i nie miał by szans zostać wójtem w Sabniach.

obywatel
2018-10-01 19:38:15

Pani Rozbicka może co najwyżej zarządzać kurnikiem i to jej kogut musi podpowiadać.

JJ
2018-10-01 12:08:59

To macie sprawność organizacyjną starosty. Szok!. Apeluję do mieszkańców powiatu. Nie głosujemy na ludzi skrywających się za własne komitety. To ludzie PSL wstydzący się własnej partii. /Pasik, Michalczuk, Mikołajczuk-Bohowicz, Iwaniuk/, czy podoficer Ludowego Wojska Polskiego, który czci żołnierzy przeklętych.

Mirka
2018-10-01 11:26:16

Pisiaki będą górą, ale to ich ostatnie tchnienie.

ja
2018-09-30 22:02:41

Tak sobie przeczytałem skromny tekst i dokonałem analizy kandydatów. Ludzie,którzy wstydzą się własnych poglądów, własnych ugrupowań powinni przegrać.

Iza
2018-09-30 21:09:50


Dane kontaktowe