17
2020
2012-10-19

Kto dyrektorem SP ZOZ?


Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie po 26 października br. W tym dniu odbędą się rozmowy z kandydatami, którzy złożyli oferty. Do 11 października wpłynęło ich osiem, prawdopodobnie żadne już się nie pojawi, nawet pocztą. Starostwo powiatowe w Sokołowie Podlaskim na temat kandydatów milczy, nie chcąc podawać ich danych personalnych. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że kandydatów jest ośmioro.
O niektórych mówiono już wcześniej, zanim jeszcze został ogłoszony konkurs. Inne wypłynęły nagle i są pewną niespodzianką. Dyrektorem ZOZ chce zostać była kierowniczka kadr w SP ZOZ Edyta Andryszczyk. Na liście znajduje się również obecny dyrektor DPS w Wirowie Waldemar Witkowski, a także pracownik szpitala, a były dyrektor łosickiego szpitala Andrzej Kalinowski. Prawdopodobnie w szranki o fotel dyrektora stanęła również szefowa Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Delegatura w Siedlcach Ewa Wojciechowska. Kolejnym kandydatem z Siedlec jest Andrzej Sitnik. Do lutego br. kiedy to złożył rezygnację był wiceprezesem Agencji Rozwoju Miasta. Wcześniej piastował funkcję dyrektora OSiR i dyrektora szkoły podstawowej nr 7. Oferty złożyły również osoby spoza naszego regionu. Są nimi Łukasz Gulan z Sejn i Artur Złotowski, były dyrektor szpitala z Otwocka. Mówi się także o kandydatce pochodzącej z Biskupina.
Wielkim zaskoczeniem dla pracowników szpitala i mieszkańców powiatu jest brak wśród kandydatów obecnie pełniącej obowiązki dyrektora Bożeny Niemińskiej – Gromady, która zrezygnowała oraz byłego dyrektora Tadeusza Ciołkowskiego. Osoby, która złożyły oferty musiały spełniać wiele wymagań. Posiadać wyższe wykształcenie, przynajmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo powinna mieć ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej 3- letni staż pracy.
Przed komisją konkursową, która zdecyduje kto zasiądzie w fotelu dyrektora SP ZOZ, bardzo trudne zadanie. Siedmiu członków wśród których znajdują się: Marta Sosnowska - Przewodnicząca Komisji, Marek Ratyński – radny i Przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Powiatu, Joanna Urbankowska – Kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia, lekarz Cezary Popowski, Andrzej Minarczuk – członek Rady Społecznej z ramienia Wojewody oraz radni Witold Dmowski i Krzysztof Więsak po rozpatrzeniu ofert, w głosowaniu wskaże najlepszego jej zdaniem kandydata. Musi on uzyskać bezwzględną większość głosów, co nie jest łatwe.
Przed nowym dyrektorem stoi wiele wyzwań. Przede wszystkim, jak poradzić sobie z rosnącym z miesiąca na miesiąc zadłużeniem. Jaką wybrać formę organizacyjną dalszego funkcjonowania szpitala. W ostatnich miesiącach nie ma praktycznie tygodnia aby nie pojawiały się informacje związane ze szpitalem i jego kondycją finansową. Czas mijał, a żadne konkretne decyzje nie zapadły. Spotkania pomiędzy przedstawicielami starostwa, a związkami zawodowymi i pracownikami szpitala na niewiele się zdają. Jak mówi starosta Leszek Iwaniuk ze swojej strony przedstawimy kilka propozycji, ostateczną decyzję podejmie Rada Powiatu. Ostatnią jest  sprzedaż ziemi będącej własnością SPZOZ (5 hektarów w centrum miasta) lub zaciągnięcie kredytu pod zastaw ziemi. Decyzji ze strony dyrekcji ZOZ na razie nie ma. Wcześniej mówiono o przekształceniu szpitala w spółkę, dzierżawę spółce zewnętrznej, a nawet wypuszczeniu obligacji. W tej chwili jedno jest prawie pewne. Decyzje nie zapadną przed wyborem nowego dyrektora. Prawdopodobnie wszystko rozstrzygnie się na początku grudnia. Czy jednak od nowego zarządcy szpitala można spodziewać się cudu. Wątpliwe.
Leszek Koper« wróć | komentarze [9]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tylko Kalinowski! Ciołkowski opłacił mu studia podyplomowe z zarządzania szpitalami, oczywiście z kasy SPZOZ. To faktycznie Ciołkowski będzie rządził z tylnego fotela.

wierny sługa
2012-10-25 14:32:34

To są kandydaci na każde stanowisko. Pchają się wszędzie, gdzie tylko widzą stówkę.Czyli totalnie chore miernoty. Zdrowi na ciele i umyśle, normalni ludzie wiedzą ,że uratowanie szpitala jest niemożliwe i nie kandydują, bo wstyd by im było brać pieniądze za coś niewykonalnego. Mieszkańcy powinni zapamiętać nazwiska tych "orłów" i "orlic",tak kandydujących jak i egzaminujących.

Korol
2012-10-25 12:04:44

Zdaje się, że jeden wielki talent kończy albo skończył nawet misję managerską w OSM. Ma wolne, śmiało zmierzy z nowym wyzwaniem. Skutek gwarantowany!


2012-10-23 22:49:39

jak taka tragedia i takie masz zdanie o kandydatach to kandyduj.ratuj szpital,

do nika
2012-10-23 22:46:52

Nic optymistycznego. Kandydatury są tragiczne... Jednak żal, że pani Gromada nie jest na liście, ani jakakolwiek osoba stąd, której tak naprawdę zależałoby na szpitalu, pracownikach, a nie na zarobieniu szybko fajnej i łatwej kasy - obojętnie jakim kosztem i danie nogi po kilku m-cach - bez konsekwencji - jak poprzednik.

nika
2012-10-22 22:11:57

Wielkim zaskoczeniem dla pracowników szpitala i mieszkańców powiatu jest brak wśród kandydatów obecnie pełniącej obowiązki dyrektora Bożeny Niemińskiej – Gromady, która zrezygnowała oraz byłego dyrektora Tadeusza Ciołkowskiego??? Jestem mieszkańcem i wcale nie jestem zaskoczony. Raczej dotarło do nich że będą musieli sprzątać swój własny bałagan.

mieszkaniec
2012-10-22 14:12:28

A co się dzieje z marnotrawnym - byłym dyrektorem. ????? Siedzi już za niegospodarność ????? A może kasuje w podobny sposób inny szpital ?????

tutejszy
2012-10-20 09:17:23

A ja snułam wizję parku dla chorych, ej mrzonki, mrzonki..pewnie nie w tym stuleciu.

Wizjonerka
2012-10-19 21:49:04

Tylko Waldi. Jedyny kandydat i szpitala niet.

kpi
2012-10-19 19:10:34
Strona 1/1


Dane kontaktowe