17
2020
2015-05-27

Ksiądz walczy o drogę


- Mam już 55 lat. W przyszłości być może potrzebował będę pomocy. Czy karetka wtedy do mnie dojedzie? - pyta ksiądz Władysław Czachor. 

- Dlaczego miałaby nie dojechać? - zaczynam dopytywać. Wtedy ksiądz odpowiada: - Ano dlatego, że dojechać do mnie to nie lada wyzwanie.
 
PROBLEM Z DROGĄ
Ksiądz Władysław Czachor na co dzień mieszka w Warszawie. Takim miejscem, gdzie odpoczywa i regeneruje siły, jest mała wieś pod Kosowem Lackim - Żochy. Tutaj ksiądz Władysław ma domek letniskowy. W przyszłości chciałby w tym miejscu otworzyć także swoją działalność (jakiś mały pensjonat). Ale z tym jest pewien problem. Tym problemem jest droga.
 
- Właściwie to brak drogi! Bo to coś, co prowadzi do posesji, drogą raczej nazwać nie można - twierdzi duchowny.
 
Ksiądz powiadomił o swoim problemie naszą redakcję i prosił, abyśmy spróbowali mu pomóc. - Ja próbowałem sam sobie pomóc, ale bezskutecznie. Już od kilku lat rozmawiam z burmistrzem Kosowa Lackiego: zarówno obecnym, jak również poprzednim. Ponadto rozmawiam z innymi urzędnikami. I na rozmowach się kończy - mówi ksiądz.
 
Po chwili dodaje: - Aż wstyd, żeby w XXl wieku były jeszcze w Polsce takie drogi. Aby dojść do przystanku autobusowego, muszę pokonać 2-kilometrowy odcinek katastrofalnej, piaszczystej drogi. Czasami zastanawiam się, co będzie jeśli będę potrzebował pomocy. Czy karetka do mnie dojedzie? Wątpię - odpowiada sobie duchowny [...]
 
Cały artykuł w aktualnym papierowym numerze.

KW
 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

NIE WIEM CO MA DO RZECZY KSIĄDZ I JEGO DOMEK LETNISKOWY, A MOŻE I GOSPODYNI JEST WAŻNA.REDAKTOR NIE PISZE O MIESZKAŃCACH WSI TYLKO O TYM CO PRZYJEŻDZA RAZ NA GODY PAŃSKIE.MÓGŁ SOBIE KSIĄDZ WYBUDOWAĆ DOMEK LETNISKOWY NA FRANCUSKIEJ RIWIERZE, TAM SĄ DOBRE DROGI A KSIĘDZA STAĆ NA TAKIE LUKSUSY I KARETKA DOJEDZIE.

żOCHOWSKI
2015-05-27 15:33:01

Kiedyś nie po takich drogach jeździli i nie narzekali a dzisiaj wszyscy wszystko chcą. A wszystko niestety kosztuje duze pieniądze

Czyt.
2015-05-27 11:43:07

Drogi za "co łaska" się nie zbuduje.

co łaska
2015-05-27 02:55:30
Strona 1/1


Dane kontaktowe