40
2018
2017-08-08

Kronika policyjna


 Akcja ,,Prędkość”
   Jak informuje st. sierż. Dominika Rozbicka, rzecznik prasowy policji, w dniach 28-30 lipca policjanci sokołowskiej drogówki prowadzili działania pn. ,,Prędkość”. W trakcie akcji sprawdzali m.in.  wymagane dokumenty, stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, a także stosowanie się do ograniczeń prędkości. Podczas działań skontrolowali 52 kierujących, z czego 31 ukarali mandatami karnymi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na danym obszarze.
   Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze, gdyż niestosowanie się do ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Pijany dachował na trasie Chądzyń - Sterdyń
   W poniedziałek 31 lipca około godziny 11.20 przed Kiełpińcem (gm. Sterdyń) dachował samochód osobowy marki Fiat Albea.   Jak się okazało, nietrzeźwy kierujący, jadąc od strony Sterdyni, po pokonaniu łuku drogowego, zjechał na przeciwny pas, "złapał pobocze", a następnie wjechał do rowu, po czym wrócił na drogę i dachował. Kierowca zdołał opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych, ale trafił do szpitala z obrażeniami. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili strażacy, zabezpieczyli też miejsce zdarzenia, na czas prowadzenia akcji zablokowali ruch, odłączyli akumulator z rozbitego pojazdu i zneutralizowali wyciekające płyny eksploatacyjne. Zaangażowane siły i środki w związku ze zdarzeniem to JRG Sokołów Podlaski, OSP KSRG Sterdyń, OSP KSRG MURSY, ZRM Sokołów Podlaski i WRD Sokołów Podlaski.


 
 Oszukał niepełnosprawnego
   64-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego zawiadomiła Komendę Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim o podejrzeniu podrobienia umowy kupna sprzedaży samochodu, którą miał zawrzeć jej niepełnosprawny 32-letni syn. Sprawa wyszła na jaw, gdy do mężczyzny zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty polisy ubezpieczeniowej ,,OC”. Policja ustaliła nieuczciwego sprawcę tego przestępstwa. Okazało się, że jest to kolega pokrzywdzonego, 24-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do  5 lat więzienia.
 
Ciężarówka z dłużycami w rowie 
   W czwartek dniu o godzinie 10: 25 na łuku DK nr 62 Grochowie samochód ciężarowy marki Scania przewożący drewno wywrócił się na prawy bok do przydrożnego rowu. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, prawdopodobnie kierujący skoda superb nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Scania.  41-letni kierowca samochodu ciężarowego, aby uniknąć zderzenia, gwałtownie zahamował i zjechał na pobocze, po czym   doszło do wywrócenia. W wyniku  zdarzenia ucierpiało też pobocze, przepust wody i ogrodzenie  posesji.  Przez kilka godzin  ruch odbywał sie wahadłowo.  Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zaangażowane Siły i Środki to 2 zastępy  JRG Sokołów Podlaski oraz zastęp OSP KSRG OSP z Justynowa i WRD Sokołów Podlaski.

Śmiertelny wypadek na trasie Gródek - Mołożew
   W poniedziałek 07.08.2017 około godz. 7.00 na trasie Gródek - Mołożew samochód osobowy marki Toyota uderzył w drzewo. Do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego strażacy reanimowali kobietę, która bez oznak życiowych znajdowała się poza pojazdem. Inne zastępy w tym czasie zablokowały drogę w obu kierunkach. W krótkim czasie na miejsce dotarł śmigłowiec LPR i karetka ZRM. Ratownicy prawie godzinę walczyli o przywrócenie funkcji życiowych kobiety. Niestety 52 - letnia kierująca Toyotą mieszkanka Jabłonny Lackiej nie przeżyła wypadku.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe