17
2020
2017-07-10

Kronika policyjna


Tragedia na wodzie
Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 7 lipca, wczesnym popołudniem ok. godz. 13. W zbiorniku wodnym za Grodziskiem w gminie Sabnie utonął 51- letni mężczyzna.   Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że ratując przed utonięciem 11- letniego bratanka, sam zaczął się topić. Podczas poszukiwań w zbiorniku wodnym odnaleziono ciało 51-latka.
 
Złodziej paliwa usłyszał zarzuty
Policjanci z Wydziału Kryminalnego w KPP w Sokołowie Podlaskim prowadzili postępowanie w sprawie 33-letniego mieszkańca Węgrowa, który w ciągu kilku miesięcy przywłaszczył około 8 tys. litrów oleju napędowego o wartości  ponad 35 tys. zł na szkodę jednej z sokołowskich firm. Mężczyźnie   grozi do 5 lat więzienia.
 
Pijany kierowca uciekał przed policją  
W sobotę 1 lipca policjant z Posterunku Policji w Repkach podczas patrolu próbował  zatrzymać kierującego fordem do kontroli  drogowej. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać autem, a następnie pieszo.  Szybko został zatrzymany przez funkcjonariusza. Okazało się, że 38-latek nie posiada prawa jazdy (stracił je kilka lat temu za jazdę pod wpływem alkoholu) i jest nietrzeźwy - badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu.  
 
Motorowerem w mercedesa 
W poniedziałek 3 lipca na ulicy Ks. Bosko motorowerzysta uderzył w zaparkowanego mercedesa. Po zbadaniu stanu trzeźwości 50-letniego  motorowerzysty okazało się, że w organizmie ma on prawie 3 promile alkoholu. W dodatku motorower  nie był zarejestrowany, ani nie posiadał ubezpieczenia OC. 
 
Obu nietrzeźwym kierującym  grozi mu wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 3 lat.
 
Rzecznik prasowy Policji st. sierż. Dominika Rozbicka przypomina, że osoba wsiadająca za kierownicę po alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach. Apelujemy również  o zdecydowaną reakcję, gdy widzimy osobę nietrzeźwą, która ma zamiar kierować pojazdem. 
 
Oprac. J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe