1
2020
2017-08-01

Kronika policyjna


Spłonęły ciągniki i inne maszyny rolnicze
 
W poniedziałek po południu 10 lipca płonął garaż w Wólce Okrąglik. Ogień zagrażał budynkom gospodarczym. Walczyło z nim 5 zastępów OSP i Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Sokołowa Podlaskiego. Garaż wraz ze znajdującym się tam sprzętem spłonął doszczętnie, na szczęście udało się obronić budynki gospodarcze. Właściciel garażu szacuje straty na ponad 100 tysięcy złotych.  Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.
 
Ukradł rower sąsiadowi 
 
Policja z Sokołowa w krótkim czasie zatrzymała 21-latka, który w nocy z 13 na 14 lipca ukradł sąsiadowi motorower marki Romet. Poszkodowany 57-latek oszacował straty na ok. 1 tys. złotych. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat więzienia.
 
Płonął budynek mieszkalny 
 
W piątek 14 lipca wczesnym popołudniem wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Starym Ratyńcu.  Na pomoc pospieszyli strażacy z miejscowej OSP, po kilku minutach dojechały jednostki OSP Sterdyń, Chadzyn, Mursy, Seroczyn, Dzięcioły Bliższe oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Sokołowa Podlaskiego. Strażacy pracowali w środku budynku w aparatach powietrznych. Wnętrze budynku uległo spaleniu. 
 
Pijany kierowca bez prawa jazdy sprawcą kolizji

We wtorek 18 lipca po godzinie 22 na trasie Gródek- Jabłona Lacka doszło do kolizji drogowej policjanci z Posterunku Policji w Sterdyni ustalili wstępnie, że kierujący iveco 28- letni mężczyzna jadąc w kierunku miejscowości Jabłonna Lacka zderzył się z 48-letnim kierowcą opla jadącym z przeciwnego kierunku.  Okazało się, że kierowca opla miał ponad 1, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i  nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat więzienia. 
Płonął Las Przeździecki
 
Płonął Las Przeździecki

19 lipca około godziny 13: 30 w Lesie Przeździeckim w gminie Sokołów Podlaski doszło do pożaru około 50 metrów kwadratowych ściółki leśnej i suchych gałęzi. Strażacy z JRG oraz ciężkiego zastępu z OSP przy pomocy szybkiego natarcia oraz jednego prądu wody szybko zdołali opanować pożar. Po ugaszeniu ognia ściółka leśna została dokładnie przelana.
  
Groźny wypadek na trasie Bielany- Kudelczyn
 
19 lipca około godziny 16 na trasie Bielany- Kudelczyn doszło do groźnego wypadku. Jadący audi od strony Kudelczyna 21-letni mężczyzna podczas wymijania zderzył się z jadącą z przeciwnego kierunku hondą. Kierowca audi i dwie pasażerki w wieku 16 i 17 lat trafili do szpitala w Siedlcach.  28-letniego kierowcę hondy śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala w Warszawie.  


 
Motocyklista ranny w wypadku

Tego samego dnia wieczorem na skrzyżowaniu ulicy Olszowej i ul. Wolności w Sokołowie Podlaskim 34-letni mężczyzna kierujący motocyklem marki Honda podczas wyprzedzania zderzył się ze skręcającym w lewo oplem. Motocyklista trafił z obrażeniami do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.


 
Dachowanie przed Telakami  
 
W sobotę 22 lipca około godziny 13 na DW nr 627 między Dybowem a Telakami dachował samochód osobowy marki Hyundai, kierowany przez 27- letnią kobietę w ciąży.  Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, odłączyli akumulator pojazdu i zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Następnie kobieta karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala. Kierująca nie odniosła poważnych obrażeń. Ruch na drodze Dybów - Telaki odbywał wahadłowo. 
 
Dachowanie za Grochowem

W środę 26 lipca około godziny 23.30 na DK nr 62 między Grochowem a Dąbrową dachował  samochód marki Daewoo Matiz. Kierujący nim  21-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia.   
  Poważny wypadek za Ceranowem 
 W czwartek 27 lipca tuż po godz. 12 na DK nr 63 między Ceranowem a Przewozem Nurskim doszło do groźnego wypadku. Jadący od strony Ceranowa Opel Astra kierowany przez 32-letniego mężczyznę zderzył się czołowo z BMW, w którym jechała rodzina z dwójką dzieci - rocznym chłopcem i ośmioletnią dziewczynką. W wyniku zderzenia Opel Astra zaczął się palić. Pożar został ugaszony za pomocą gaśnic przez świadków wypadku, strażacy OSP Ceranów zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. W akcji ratunkowej brała też udział JRG Sokołów Podlaski, dwa ZRM oraz śmigłowiec LPR. Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitali.
 
Niebezpieczny piątek
 
 
W piątek 28 lipca na DK nr 63 przed Sterdynią samochód ciężarowy marki DAF przewrócił się do rowu na prawy bok.   Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, a w samochodzie nie doszło do wycieku oleju napędowego. 


 
Tego samego dnia wieczorem w Kowiesach zderzyły się dwa auta osobowe.    Przez dłuższy czas droga w Kowiesach była zablokowana. 
 
Pożar transformatora linii średniego napięcia

W sobotę 30 lipca na polu przy drodze Jabłonna Lacka-Niemirki paliła się linii średniego napięcia.  Strażacy z OSP Jabłonna Lacka całkowicie zamknęli ruch na odcinku drogi, przez który linia przechodziła, zabezpieczyli miejsca zdarzenia i kierowali ruchem. Do momentu odcięcia prądu obserwowali silne wyładowania napięcia, które powodowały zagrożenie powstania zarzewia ognia. Energetycy z Sokołowa dokładnie zabezpieczyli miejsca zdarzenia i postanowili o całkowitym odcięciu prądu do momentu usunięcia awarii, która ma polegać na wymianie izolatora.

 
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe