17
2020
2018-03-21

Kristof Magnusson "Klub mężusiów (Männerhort)"


Czterej przyjaciele – Roland, Karol, Andy i Mario spotykają się raz w tygodniu w od dawna nie używanej kotłowni centrum handlowego. Możliwość posiedzenia w męskim gronie to dla nich jedyna możliwość ucieczki od konieczności robienia zakupów ze swoimi żonami. Właśnie te zakupy to temat przewodni ich spotkań i początek kłopotów w domu.

Do czego zdolni są mężczyźni, aby wkraść się z powrotem w łaski swoich żon? Na to pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w brawurowej komedii w reżyserii Andrzeja Rozhina. „Klub Mężusiów” to ironiczny pstryczek w nos dla problemów małżeńskich. Dowcipne ukazanie dwóch, diametralnie różniących się od siebie światów – kobiet i mężczyzn. Współczesny język, zaskakujące zwroty akcji, lekkie pointy i mistrzowskie konwersacje, to recepta na zabawę, przed którą nie da się obronić. Komedię uzupełniają wielkie światowe hity disco, które łamały serca kobiet i królowały na pierwszych miejscach list przebojów.

„Klub mężusiów” to męska jazda w szalonym komediowym tempie w gwiazdorskiej obsadzie, którą trzeba obejrzeć!

reżyseria: Andrzej Rozhin
przekład: Izabela Rozhin
scenografia: Dorota Banasik
kostiumy: Małgorzata Bursztynowicz
muzyka: Marcin Partyka
teksty piosenek: Krzysztof Tyniec
inspirografia: Śliowoniusz Śliwawiński
 
Recenzja niekulturalny.com.pl:

“Klub Mężusiów to ciągle aktualna satyra na społeczeństwo konsumpcyjne, na kobiety, na mężczyzn. Z jednej strony obserwujemy monologi czy dialogi męskie, które bardzo celnie podkreślają to, jak kobiety są dziwne, zwierzęce i trudne do zrozumienia. Z drugiej strony w tych dialogach widzimy męską małostkowość, prostotę wiecznych chłopców.

Żarty dotykają więc, nas wszystkich, niezależnie od płci, nikogo jednak nie obrażą, bo szydzą z tak wielu rzeczy, że nie zdążymy się z którąkolwiek utożsamić, a już zaatakuje nas inna. Szybkość, tempo, maraton dowcipów!

Teatr Capitol doskonale dobiera repertuar, który z radością będę opisywał, ponieważ dowolna sztuka z ich “menu” to zawsze gwarancja dobrej zabawy, tony śmiechu i radości. Jestem poruszony i szczęśliwy! Więcej, och więcej, takich sztuk.”

Zapraszamy 18 kwietnia do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na godz. 18:00.

Bilety indywidualne dostępne w punkcie informacji SOK oraz online: www.openteatr.kupbilecik.pl.
Zamówienia grupowe: tel. 572 361 294. Cena: 90 zł / parter i 80 zł / balkon

 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe