2
2020
2018-06-19

Krew darem życia - darem serca


W niedzielę 10 czerwca przed Kościołem Księży Salezjanów odbyła się zbiórka krwi zorganizowana przez Akcję Katolicką. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w intencji motocyklistów.

Podczas porannego nabożeństwa ks. Proboszcz Stanisław Stachal modlił się za kierowców jednośladów. Prosił św. Krzysztofa o czuwanie nad bezpieczeństwem ich podróży. Przewodniczył także modlitwie w intencji wszystkich motocyklistów, którzy zginęli na drogach. Po Mszy Proboszcz poświęcił jednoślady stojące przed Świątynią oraz pobłogosławił kierowcom.

Od godziny 10:00 do godz. 14:00 na parkingu przed Kościołem dostępny był ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Chęć oddania krwi zgłosiło w tym dniu 22 osoby, z czego 19 pozytywnie przeszło badania i mogło wziąć udział akcji. W sumie tego dnia ofiarowano ponad 8,5 l krwi.

Akcja Katolicka pragnie serdecznie podziękować panu Maciejowi Janikowi z firmy Sokołów S.A. za udostępnienie namiotu na potrzeby zbiórki oraz panu Zbigniewowi Paczóskiemu, właścicielowi firmy TOPAZ za przekazanie napojów wzmacniających dla wszystkich dawców.
Katarzyna Dybowska 
Fot. K.D., Akcja Katolicka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe