43
2019
2018-08-16

Kradł krzyże z nagrobków


Policjanci z Sokołowa Podlaskiego ustalili i zatrzymali podejrzanego o wielokrotne kradzieże metalowych elementów z nagrobków na miejscowym cmentarzu parafialnym. 30-latek usłyszał kilkanaście zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W ostatnich dniach policjanci z komendy w Sokołowie Podlaskim zatrzymali podejrzanego o wielokrotne kradzieże metalowych elementów z nagrobków na cmentarzu parafialnym w Sokołowie Podlaskim. Okazał się nim 30-latek. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli pochodzące z nagrobków krzyże, pasyjki i litery. Mężczyzna został osadzony policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał kilkanaście zarzutów. Za uszkodzenie nagrobków i ograbianie miejsc spoczynku zmarłych, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zwracają się z prośbą do osób, które posiadają pomniki bliskich na cmentarzu przy ulicy Bartoszowej o sprawdzenie nagrobków i w przypadku ujawnienia, iż zostały z nich skradzione krzyże o zgłoszenie się osobiście do sokołowskiej komendy bądź o kontakt telefoniczny pod numerem 25 787 20 11.
sierż. szt. Dominika Rozbicka 
Fot. KPP w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak można karać kolekcjonera. Chciał stworzyć muzeum dla potomnych. A o ile mi wiadomo w Sokołowie nie ma cmentarza parafialnego. Piszący niech poczyta ustawę o cmentarzach i nie pisze bzdetów. Cmentarz jest komunalny, dla wszystkich, a ziemię zakupiło miast za kilkaset tysięcy złotych, z naszych podatków, w latach 90 ub.w. Policja powinna się zająć bezprawnymi opłatami pobieranymi za pochówki. Na jakiej podstawie to się dzieje?. Jeśli zarabia miast to ok., ale jeśli biorą to prywatni grabarze i kler to nie halo.

popo
2018-08-20 18:30:24
Strona 1/1


Dane kontaktowe