17
2020
2017-12-20

Kosowskie "Oskary" rozdane


W niedzielę 19 listopada odbyła się w Kosowie niezwykła gala. Był to Pokaz Talentów dzieci i młodzież w różnym wieku - od przedszkolaków po pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki. Pokaz prowadziła Prezes Stowarzyszenia pani Hanna Przesmycka.

Budynek kosowskiego MGOK wypełniła bardzo licznie przybyła publiczność tak, że trudno było nawet o miejsca stojące na widowni. Na scenie zaś, w różny sposób, pojawiła się ponad setka dzieci i młodzieży.

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Kosów Lacki prezentowali bardzo różnorodne talenty: tańczyli, śpiewali, grali, recytowali, na nagraniach prezentowane były talenty sportowe, prace plastyczne, fotografie, robótki ręczne itd., a wszystko to z dumą oglądali nie tylko rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin oraz nauczyciele i instruktorzy, ale też włodarze Gminy zarówno świeccy jak pan Jan Słomiak - Burmistrz Kosowa i pan Stanisław Kuziak - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, jak i duchowni na czele z Księdzem Proboszczem Tomaszem Pełszykiem.

Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele wszystkich kosowskich placówek oświatowych: pani Grażyna Niemierka - dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Hanna Materska z Gminnego Przedszkola, pani Jolanta Onyśk - nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz pani Danuta Wolska - przedstawicielka Burmistrza, przydzieliła nagrody główne, nagrody oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Pokazu otrzymali za udział liczne nagrody rzeczowe, a pan Burmistrz Jan Słomiak dodatkowo sfinansował dla wszystkich słodkie upominki.

Nagrody główne i piękne duże puchary otrzymali:

- z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim: grupa "Słoneczka" za talenty taneczne;

- ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi: Aleksandra Szymańska za wyjątkową grę na pianinie, Zuzanna Marchel za talent wokalny, Dobromiła Latos za talent fotograficzny, duet taneczny Kinga Wyszomierska i Iga Stefańczyk, Ewelina Laskowiecka za wyjątkowy talent w wykonywaniu "cudeniek" z papieru, Katarzyna Zych za talent wokalny, Ewelina Krzymowska za talent wokalny;

- z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim: Eliza Steć za wyjątkowy talent sportowy;

Nagrody drugiego stopnia i puchary otrzymali:

- ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi: Szymon Rytel z grę na keyboard, Olga Szymczak za talent fotograficzny;

- z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim: Patrycja Stepnowska za talent wokalny, Beata Szymanik za rysunki ołówkiem.

Pokaz Talentów dzieci i młodzieży był dofinansowany w ramach projektu Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki przez Burmistrza Kosowa Lackiego.

Info / Fot. PLO w Kosowie Lackim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe