2
2020
2019-07-16

"Kosowskie Lato" w rytmach disco


W niedzielę 14 lipca 2019 r. na teren stadionu miejskiego w Kosowie Lackim ściągnęły prawdziwe tłumy wielbicieli muzyki tanecznej i dobrej zabawy. Organizatorzy pikniku zadbali także o atrakcje dla dzieci oraz coś "na ząb".

O godz. 15.00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Dokonali tego Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewa Rutkowska.

Zaraz po powitaniu przybyłych gości, sceną zawładnęli najmłodsi artyści. Swoje liczne talenty zaprezentowały dzieci i młodzież z MGOK. Ich starannie przygotowane prezentacje, niespożyte pokłady energii i szerokie uśmiechy zostały nagrodzone przez publiczność głośnymi brawami. W dalszej części imprezy zaprezentował się kosowski chór, a następnie publiczność mogła podziwiać zabawne "Wygłupy Kabaretowej Grupy". Fantastyczny popis swoich instrumentalnych umiejętności dała łączona orkiestra OSP Sterdyń i OSP Sokołów Podlaski. W trakcie koncertu publiczność mogła wysłuchać uroczystych marszy, utworów muzyki klasycznej, a także rozrywkowej. Pierwszą część imprezy zamknęła Kapela Szwagry z Siemiatycz, która zaprosiła do wspólnej zabawy przy ludowych i biesiadnych piosenkach i przyśpiewkach.

W trakcie trwania imprezy nagrodzono laureatów konkursu "Piękna Posesja Miasta i Gminy Kosów Lacki". W tym roku wyróżniono dwie zachwycające posesje należące do Państwa Doroty i Wojciecha Cołosińskich oraz Państwa Henryki i Andrzeja Zecerów.

Po raz pierwszy przyznano także statuetki "Perły Kosowskiej Kultury", które będą otrzymywać młodzi artyści kończący szkołę podstawową. Dwie wyjątkowe statuetki trafiły do rąk Eweliny Krzymowskiej oraz Oliwii Frąc. Dziewczęta przez wiele lat reprezentowały Kosów Lacki w licznych konkursach wokalnych i festiwalach muzycznych. Tego wieczoru zaprezentowały swoje umiejętności w występach indywidualnych, a także w duecie.

Piknikowi towarzyszył Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki, którego organizatorem był pan Tomasz Wojtczak. Po zakończeniu sportowych zmagań nagrodzono młodych piłkarzy medalami i pucharami. IV miejsce zajęła drużyna Wicher Sadowne, a najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Franciszek Bek. III miejsce zajęła Kosovia Kosów Lacki. W tej drużynie wyróżniono umiejętności Jana Jakubaszka. II miejsce przypadło Akademii Piłkarskiej z Sokołowa Podlaskiego, a organizatorzy docenili wspaniałą grę Jakuba Ignaciuka. I miejsce zajęła drużyna Czarni Węgrów, a najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się
Szymon Kocon.

Podczas pikniku można było podziwiać wystawę zabytkowych pojazdów, zorganizowaną przez pasjonatów z grupy "Sokołowskie Klasyki". Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko z mnóstwem zjeżdżalni, trampolinami i atrakcjami wodnymi. Dla nieco starszych gości przygotowano wystawę sprzętu rolniczego. Wielbiciele słodkości mogli liczyć na lody, gofry i watę cukrową, a gdy głód był nieco większy, można było skosztować wspaniałej wojskowej grochówki przygotowanej przez panią Ewę Arciechowską. Nie zabrakło również potraw z grilla i słonych przekąsek.

Na imprezie obecni byli strażacy z OSP Kosów Lacki, którzy w ciekawy i praktyczny sposób prezentowali zasady niesienia pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnym fantomie.

Gdy zapadł zmrok, na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda wieczoru – zespół TOP GIRLS. Trzy piękne i utalentowane kobiety: Andżelika, Paula i Justyna zaśpiewały swoje największe przeboje: "Zakochana", "Mleczko", "Jakbyś mnie zechciał", "Ostatni Raz", "Nie będę Twoja", "Dziś zatańcz ze mną" czy "Seksibomba". Koncert zgromadził przed sceną ogromną publiczność, która bawiła się i śpiewała razem z zespołem. Najmłodsi fani mogli nawet zatańczyć z zespołem na scenie!

Drugą gwiazdą wieczoru był młody i energetyczny wokalista Luka Rosi, twórca hitu "A Ty bądź". Wielbiciele jego twórczości mogli liczyć na płyty, autografy, a nawet wspólne zdjęcia. Oczywiście nie obeszło się bez bisu.

Wisienką na torcie był wyjątkowy występ pana Marka Krzymowskiego, znanego i cenionego wśród kosowskiej publiczności.

Ostatnim punktem imprezy była dyskoteka pod chmurką, która trwała aż do północy. Do tańca nie trzeba było nikogo namawiać.

Organizatorami Imprezy byli Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim. Partnerami zaś - Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemii Kosowskiej, Miejsko-Gminny Klub Sportowy Kosovia Kosów Lacki oraz grupa pasjonatów klasycznej motoryzacji powiatu sokołowskiego "Sokołowskie Klasyki".


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/257,kosowskie-lato-2019.html


KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe