29
2022
2014-06-20

Kosów Lacki świętował...


„A mury runą… - walka Polaków z komunizmem”. Pod takim hasłem w Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego, w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, odbyła się uroczysta akademia.

Obecni byli przedstawiciele władzy samorządowej, Rady Rodziców oraz placówek współpracujących ze szkołą. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Scenariusz, opatrzony ciekawą prezentacją multimedialną, pieśniami patriotycznymi oraz zawierający wątek regionalny walki kosowian z komunizmem, dostarczył wielu wzruszeń. Ta niezwykle ciekawa lekcja historii przybliżyła uczniom trudne czasy komunizmu, w których to przyszło żyć ich rodzicom i dziadkom. Było to ważne wydarzenie w edukacji młodego pokolenia. Młodzież swoją postawą potwierdziła, że jest wdzięczna przodkom za to, że dziś żyje w wolnej Polsce. Mamy nadzieję, że młodzież rozumie, co to jest patriotyzm i jak należy pielęgnować wolność. W tym dniu gimnazjaliści ubrani byli na galowo, a na szkolnym holu można było obejrzeć wystawę „Droga Polaków do wolności”. Z całą pewnością była to niezwykła lekcja patriotyzmu, która zaowocuje w przyszłości. Akademię zaprezentowali uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Ajdys, Anny Kryczki i Teresy Maliszewskiej.

(i)

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

nie wciskajcie dzieciom kitu na pewno się lepiej żyło w tamtej niebosej Polsce co tu wymagać od dzieci jak się od małego faszeruje kłamstwami zróbcie sondaż wśród społeczności gminy to się przekonacie

stach
2014-07-06 19:05:16
Strona 1/1


Dane kontaktowe