2
2020
2011-05-03

Kosów Lacki: rocznica wielkich myśli


W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja kosowianie udowodnili, że sprawy ojczyzny są im bliskie. Wyjątkowo licznie wzięli udział w oficjalnych uroczystościach.

Po mszy, podczas której modlono się za pomyślność naszego narodu i państwa i za tych, którzy w walce za Ojczyznę polegli, przedstawiciele władz, kombatanci, harcerze, młodzież i mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikami w mieście.
Później uczestnicy uroczystości przeszli do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.
Młodzi artyści za swój występ zasłużenie otrzymali owację. Przypomnieli zebranym idee Konstytucji Trzeciego Maja i wydarzenia historyczne związane były z jej uchwaleniem. Zaśpiewali kilka pieśni a całości znakomicie dopełnił fragment archiwalnego nagrania. Papież Jan Paweł II przypominał w nim, jak ważna dla naszego narodu była majowa konstytucja. Nie sposób odnotować, że sala M-GOK była wypełniona po brzegi. Do tak dużej frekwencji nawiązał też w swoim wystąpieniu burmistrz Jan Słomiak.
- Serdecznie dziękuję za państwa codzienne zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, za miłość do naszej małej Ojczyzny, jaką jest dla mieszkańców nasze miasto i nasza gmina – podkreślił.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe