17
2020
2016-03-15

Koronki w bibliotece


W Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Henryka Oleksiaka-Wichury kolejna ciekawa wystawa. Tym razem w placówce aż do 10 kwietnia można podziwiać rękodzieło Wiesławy Jagody Marcjaniuk z Sabni.

Miłośnicy tego rodzaju rękodzieła będą mogli porozmawiać z twórczynią, oglądać i ewentualnie stać się właścicielami koronkowych wspaniałości już wkrótce - na Jarmarku Wielkanocnym organizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury w Palmową Niedzielę. 
Warto dodać, że niedawno pani Jagoda prezentowała swoje prace na zamku w Liwie na walnym zgromadzeniu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Wielki Gościniec Litewski”. Wtedy swoje wypieki kulinarne m.in. chleb na zakwasie, babeczki orkiszowe i ciasteczka według przepisu św. Hildegardy z Bingen prezentowała siostra W.J. Marcjaniuk, Elżbieta Pietrzykowska z Niecieczy, prowadząca razem z mężem gospodarstwo ekologiczne.  
 
J.O.
fot. Danuta Grodzka - Wojdyna


 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dobrze, że są osoby, które chronię nasze dziedzictwo.

emerytka
2016-03-17 12:22:58

Niektóre to i wodę przypalą.

j
2016-03-16 14:35:23

Ładna pani to i ładne rzeczy potrafi zrobić - popatrzcie się gospodynie na co poświęcać wolny czas zamiast seriali w TV i ich bzdurnych produkcji ... Bo już nie jedna młoda matka nie potrafi zupy ugotować ...

Rzemiosło ma przyszłość - zamiast plastikowej masó
2016-03-16 02:13:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe