17
2020
2020-10-27

Koronawirus w powiecie sokołowskim


Choć bardzo długo dane statystyczne dotyczące koronawirusa w naszym powiecie wyglądały obiecująco, aktualnie pandemia zatacza coraz szersze kręgi również w naszym regionie.

Od soboty 24 października weszły w życie nowe obostrzenia związane z koronawirusem. Zgodnie z nimi cała Polska objęta została strefą czerwoną. Od poniedziałku 26 października uczniowie szkół podstawowych od IV do VIII klasy przeszli na tryb nauki zdalnej. Zgodnie z wyjaśnieniami premiera Mateusza Morawieckiego - wszystko po to, by zmniejszyć kontakty społeczne oraz natężenie ruchu w komunikacji publicznej. To jest istotne, by przerwać możliwość transmisji - kontynuował podczas konferencji. Oprócz tego, zgodnie z nowymi zasadami - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się dzieci do 16. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje jedynie kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu.
Dodatkowo zawieszono działania sanatoriów z możliwością dokończenia już rozpoczętych turnusów; zawieszono stacjonarną działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos oraz wprowadzono limit 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych).

Według stanu z dnia 25.10.3030 r. na terenie naszego powiatu na kwarantannie przebywało 370 osób, a izolacją domową było objęte 92 osoby. Dodatkowo codziennie wzrasta liczba osób z potwierdzonym laboratoryjnie wynikiem dodatnim. W ostatnim numerze informowaliśmy Państwa o 92 przypadkach zakażenia koronawirusem, tymczasem tydzień później, zgodnie z danymi na dzień 25.10.2020 r. jest ich już 186. Niestety, w ubiegłym tygodniu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicza poinformowała również o kolejnym zgonie pacjenta chorującego na COVID-19.


Opr. K.W.  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe