42
2019
2014-07-02

Koparka na kredyt


Powiat sokołowski zaciągnie długoterminową pożyczkę na zakup koparko - ładowarki służącej zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu. Pożyczka do wysokości 323 tysięcy zaciągnięta zostanie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

Zakupiony ciągnik będzie kopał rowy, podkaszał zarośla, a podczas zimy będzie mógł być wykorzystywany także do odśnieżania. 
 
Radni mają jednak pewne wątpliwości co do zakupu sprzętu. Antoni Czarnocki twierdzi, że funkcjonowanie i utrzymanie sprzętu będzie znacznie wyższe niż zlecenie wykonania prac innym podmiotom w ramach ogłoszonego przetargu.
- Niby jestem za, ale... zatrudniając pracownika na pełnym etacie, będzie mu trzeba płacić, pomimo że sprzęt będzie służył tylko drobnym usterkom. Jego pobory będą takie same ze względu na ilość wykonanej pracy. W przeliczeniu na godzinę wyjdzie taniej, ale jeśli pracownik będzie pracował tylko okresowo, to już nie - mówił z kolei Marek Ratyński. 
 
Marian Koć podkreślał iż zakup koparko-ładowarki jest bardzo potrzebny. Pytał także o koszty utrzymania pracowników, koszty kontrolne itp. 

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Wieści Sokołowskich"

KW

- Mając swój sprzęt, będziemy mogli szybciej reagować - przekonywał starosta sokołowski Leszek Iwaniuk. 

« wróć | komentarze [9]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

I co tą koparką będą kopać?Dołki pod sobą.Jak doświadczenie pokazuje wystarczy dobry sprzęt do nagrywania i dołki wykopane.

leo
2014-07-16 21:31:57

kupić łopaty zając kundys i niech kopią przynajmniej będzie pożytek

stach
2014-07-06 18:56:17

Do tego jest jasno napisane, że pożyczka jest brana w WFOŚiGW, a co za tym idzie oprocentowanie pożyczki jest bardzo niskie. Dodatkowo w 99,9% przypadków znaczna część jest umarzana i tylko idiota nie wziąłby na inwestycje takiego "dofinansowania". Nie to co 6 baniek na remont SOKu.

vilge
2014-07-03 17:35:14

"A to dobre koparka-ładowarka do celów przeciwpowodziowych!!!! pytanie jaki my mamy powodzie????"---- To co tu napisałeś jest wielkim stereotypowym błędem popełnianym przez ignorantów bez wyobraźni ,zagrażającym bezpośrednio bezpieczeństwu mieszkańców naszego powiatu jak i innych rejonów i miejsc na świecie.Sił i środków bezpieczeństwa w zakresie zarządzania kryzysowego nie wolno w żaden sposób bagatelizować a obśmiewanie jest po prostu głupotą kompletną.W powiecie sokołowskim mamy wiele obszarów narażonych na powodzie i podtopienia,wystarczy spojrzeć na rzekę Bug oraz klimat jaki mamy w naszym regionie.Specjaliści od zarządzania kryzysowego dobrze wiedzą,że sprzęt ratowniczy każda jednostka administracyjna musi posiadać bez względu,czy katastrofy i klęski żywiołowe występują permanentnie,czy tylko cyklicznie (od czasu do czasu). Gotowość na takie wydarzenie jest najwyższą potrzebą społeczności powiatu,jak i głównym celem działania jego władz .W zarządzaniu kryzysowym trzeba być przygotowanym na ewentualny kryzys jak i cieszyć się z tego ,że nas jak najdłużej nie dotyka i nie ma miejsca na takie myślenie i wypowiedzi jak ta Twoja ,bo co powiesz kiedy kryzys się wydarzy (podtopienie,powódź etc.) i nie będzie narzędzi do walki z nim .a potem do odbudowy ? Będziesz miał wówczas odwagę napisać to samo co tu dziś spłodziłeś i wysłałeś w przestrzeń społeczną ???

bebek@hahaha
2014-07-03 12:32:50

Ej a może ten Pan chce zastąpić Pudziana?, albo będzie kołem napędowym tej koparki, duży chłopak duża zabawka

jest impreza jest zabawa
2014-07-02 22:32:47

oj można siedząc przy korycie i nie odchodząc od niego uwierz ze można :), a ta koparka to pewnie dla Starosty bo pewnie już osobówka nie daje rady ciągnąc takiego balastu, a może starosta zamierza spakować się i zabrać tych swoich przyd(...) co przez te kilka lat zdążył zatrudnić

MAREK
2014-07-02 22:27:33

A to dobre koparka-ładowarka do celów przeciwpowodziowych!!!! pytanie jaki my mamy powodzie????, Po prostu niech Pan Starosta powie wprost, że musi jakiemuś kolesiowi bez wyższego wykształcenia dać prace, zresztą jak już niejednemu, zresztą niech Lechu powie o ilu pracowników zwiększyła się obsada w Starostwie (przeważnie królują Sabnie) Ludzie weźcie przejrzyjcie na oczy ten cały PSL i PO to partie kolesi i liczą się dla nich tylko ich własne interesy a my zwykli obywatele jesteśmy dla nich tylko durniami którzy na nich głosują

hahaha
2014-07-02 22:09:40

O Jezu,jak można się doprowadzić do takiego stanu.

chudzina
2014-07-02 21:55:30

Może któryś z pracowników technicznych zatrudnionych w Starostwie ma uprawnienia do pracy na takim sprzęcie ,lub jak ich nikt nie ma,to wysłać na kurs i po problemie.Będzie pracował na tym sprzęcie w ramach swojego etatu.

bebek
2014-07-02 12:49:24
Strona 1/1


Dane kontaktowe