42
2019
2012-11-09

Konwent wójtów w Sokołowie


W poniedziałek odbył się kolejny już konwent wójtów i burmistrzów powiatu sokołowskiego. Tym razem gospodarzem spotkania był wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik.
Pomysł spotkań w tym gronie pojawił się dwa lata temu. Wówczas włodarze gmin ustalili, że będą się spotykali co miesiąc i omawiali aktualne sprawy i problemy, z jakimi muszą się borykać w swojej pracy samorządowej. W ważnych kwestiach, które dotyczą powiatu wójtowie podejmują wspólne stanowiska, jednak nie są one wiążące. W listopadowym konwencie nie wziął udziału burmistrz Sokołowa.
Spotkanie rozpoczęło się przekazaniem przez starostę Leszka Iwaniuka hełmów strażackich jednostkom OSP z terenu pięciu gmin. Przy wspólnej inicjatywie i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim oraz samorządów gminnych zakupiono 60 hełmów strażackich Calisia AK 10 z przyłbicą metalizowaną dla 8 jednostek OSP z terenu powiatu sokołowskiego. Koszt zakupu jednego hełmu wynosił 664,20 zł. W zakupie wzięło udział 5 gmin: Repki, Jabłonna Lacka, Bielany, Kosów Lacki i Ceranów. Zakupione hełmy trafiły do: OSP Repki, OSP Wyrozęby, OSP Jabłonna Lacka, OSP Bielany Wąsy, OSP Kosów Lacki, OSP Trzciniec Mały, OSP Ceranów, OSP Rytele Olechny.
Wójtowie zapoznali się z możliwościami odzyskania przez gminy podatku VAT za przeprowadzone w poprzednich latach inwestycje gminne. O zmieniających się statutowych zadaniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej mówiła jej dyrektor Teresa Wrzosek.
Uczestnicy konwentu dyskutowali o najważniejszych problemach powiatu, a także przedstawili sytuację w swoich gminach.

LK

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

PAsik wójtem wszystkich wójtów i bezkonkurencyjnym mistrzem w rozdawaniu hełmów strażackich! Innych efektów ze spotkania nie widzę.

pa pa pa sik
2012-11-15 11:53:30

Te strazackie chełmy załózcie sobie na te wasze puste łepetyny i ich nigdy nie zdejmujcie aby ta pustka,zadufanie dla siebie i pseudo-intelekt nie ujrzały światła dziennego.

lesio
2012-11-12 17:11:13

Matko Baska Częstochowska. Co to Jest? .A ten z biednej gminy sokołowskiej, co na imprezę kleru dał 5000 zł, a dzieciom z Nowej Wsi nie dal na kanapki podziękujemy.

Marta
2012-11-11 09:26:08

Popatrzcie na stadko miernych ludzi.Tragizm polega na tym,że oni myślą inaczej.

Karol.
2012-11-10 15:10:21
Strona 1/1


Dane kontaktowe