32
2019
2012-12-07

Konsultują o odpadach komunalnych


Od 22 listopada w Sokołowie Podlaskim trwają konsultacje z mieszkańcami miasta w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy mogą zgłaszać opinie, wnioski oraz uwagi do konsultowanych projektów uchwał w sprawach związanych z nowym systemem.

Konsultacje społeczne projektów uchwał Rady Miasta Sokołowa Podlaskiego dotyczących wdrożenia od 1 lipca 2013 r. nowego systemu gospodarki odpadami komunalnym. Przede wszystkim chodzi o projekty uchwał, które będą podjęte przez radę miasta. Są nimi regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, wybór metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami, a także  ustalenie stawki takiej opłaty. Należy również określić termin, częstotliwość i tryb uiszczania opłaty. Na jednej z najbliższych sesji radni określą szczegółowe sposoby i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
Pierwsze takie spotkanie odbyło się 28 listopada 2012 r. Jednak nie cieszyło się zainteresowaniem, przybyło na nie dziesięć osób, w tym dwoje dziennikarzy. Konsultacje potrwają do 10 grudnia bieżącego roku.
Wnioski i propozycje mieszkańców są przyjmowane również w formie poczty elektronicznej oraz w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Sokołowa Podlaskiego.
Po ich rozpatrzeniu burmistrz miasta przekaże je pod obrady rady miejskiej.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe