17
2020
2018-06-01

Konkurs Recytatorski im. K. Makuszyńskiego


Maj to dla bibliotek i szkolnych recytatorów naszego regionu miesiąc Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego. W tym roku odbywa się on już po raz 35. W minionym tygodniu – 22 i 23 maja w Bibliotece Miejskiej w Sokołowie Podlaskim zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe.  

We wtorek 22 maja w I grupie wiekowej (kl. I-III) przesłuchano 22 osoby. Komisja w składzie: Cecylia Mikołajuk - przewodnicząca, Anna Żochowska, Bożena Lisiecka, Irena Roman postanowiła przyznać I miejsce Michalinie Krasnej ze Szkoły Podstawowej w Grochowie, II m. - Laurze Opęchowskiej,  III m. - Aleksandrze Kosieradzkiej (obie z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim).Wyróżniono Olgę Wyszomierską z PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskim, Zuzannę Góral z SP w Sterdyni i Mateusza Jurczaka z SP w Jabłonnie Lackiej.  

W środę 23 maja Komisja w składzie: Cecylia Mikołajuk - przewodnicząca, Anna Żochowska, Irena Roman - spośród 17 uczniów klas IV- VII wyłoniła zwycięzców. I miejsce przyznano Małgorzacie Buczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Skibniewie, II m. - Julii Czarnockiej z SP w Wyrozębach, III m. - Rafałowi Zaczkowi z SP w Nowej Wsi. Wyróżniono Karolinę Grabowską z SP w Kosowie Lackim, Malwinę Bierdzińską z PSP nr 6 w Sokołowie Podlaskim i Kacpra Borowego  NSP w Niecieczy. Laureaci I, II i III miejsca zakwalifikowali się do finału konkursu w Siedlcach.
 

J.O.
Fot. MBP w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe