17
2020
2013-04-26

Konkurs "Leśniczy przyjaciel lasu" rozstrzygnięty


12 kwietnia w siedzibie Nadleśnictwa Sokołów Podlaski odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Leśniczy przyjaciel lasu”.
Przybyłych gości, w tym autorów prac i opiekunów powitał Nadleśniczy Robert Płocki. O współpracy Miejskiego Przedszkola nr 4 i Nadleśnictwa Sokołów oraz odpowiedzialnej pracy leśników mówiła dyrektor Ewa Zakrzewska. Następnie wszyscy podziwiali występ dzieci czteroletnich, które przygotowane przez nauczycielkę Katarzynę Nawacką zaprezentowały scenkę p.t. „Leśniczy przyjaciel lasu”.
Po przedstawieniu odczytano protokół komisji konkursowej. W konkursie wzięły udział dzieci z całego powiatu sokołowskiego. Wpłynęły 22 prace, wykonane różnorodną techniką przez dzieci w wieku
4, 5 i 6 lat. Komisja w składzie: z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Maciej Wójcicki (przewodniczący), artysta plastyk Anna Malinowska, artysta plastyk Alicja Małkus, nauczyciel przedszkola Grażyna Rydzewska, przedstawiciel Nadleśnictwa Sokołów Paweł Tomasiak, stażystka Nadleśnictwa Sokołów Patrycja Żółkowska, wyłoniła i nagrodziła laureatów.
I miejsce przyznano Piotrowi Bieleckiemu z ZO w Nowej Wsi, II miejsce Gabrieli Sawickiej z MP 4 w Sokołowie, III miejsce Sebastianowi Jaczewskiemu z ZO w Skibniewie i Damianowi Gosek z ZO
w Skibniewie. Wyróżnienia otrzymali: Olga Cichowlas z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Puchatka” w Sokołowie, Kacper Kruszewski z MP 4, Aleksandra Adamczuk z MP 3, Zuzanna Malinowska z MP 2, Wiktoria Lachowska z ZO w Grochowie. Komisja stwierdziła również, że proponowany temat rozbudził inwencję twórczą dzieci, poszerzył zainteresowania przyrodnicze i zachęcił do ciekawych pomysłów artystycznych. Wszystkim uczestnikom konkursu Nadleśnictwo Sokołów i Miejskie Przedszkole nr 4 ufundowały dyplomy i nagrody.
Koordynatorami konkursu były Edyta Chodowiec i Katarzyna Nawacka z Miejskiego Przedszkola nr 4 oraz Maciej Wójcicki i Paweł Tomasiak z Nadleśnictwa. Konkurs „Leśniczy przyjaciel lasu” to kolejne przedsięwzięcie w ramach realizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 4 i Nadleśnictwo Sokołów programu „Mali przyjaciele przyrody”. W planach są następne – wyjazd do rezerwatu „Śnieżyczki”, piknik rodzinny i kolejny konkurs – na fotografię sosny.
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe