42
2019
2017-12-20

Konkurs imienia Feliksa Wolińskiego rozstrzygnięty


 Jak co roku w listopadzie młodzi Kosowianie mieli możliwość rywalizowania o nagrodę ufundowaną przez Wolińskich - potomków właścicieli majątku w Kosowie Lackim i z tej możliwości skorzystali. A nagroda to niebagatelna, bo aż 1500 złotych w gotówce.

Na Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki wpłynęło aż 14 prac złożonych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, oddziałów gimnazjalnych z Kosowa oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim.

Choć była to już szósta edycja tego konkursu nie zabrakło uczestnikom ani tematów ani pomysłów ani zaangażowania.

Prace konkursowe były bardzo ciekawe, opisywały historie ludzi i miejsc, wydarzenia z czasów II wojny światowej, rzeczywistość powojenną, historie z ławki szkolnej i wiele innych.

Komisja Konkursowa w składzie: pan Artur Ziontek przedstawiciel Fundatora nagrody, pani Mariola Zakrzewska nauczyciel SP w Kosowie, pani Hanna Przesmycka przedstawiciel Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży w Kosowie Lackim miała niełatwe zadanie, aby spośród tak wielu różnych prac i prozą i wierszem wybrać te najlepsze.

Nagrodę główną jednomyślnie otrzymała Izabela Wróblewska za "Krótką historię szkolną" - historię rozpoczynania nauki w szkole przez trzy pokolenia jej przodków. Druga nagroda trafiła do rąk Katarzyny Zych za "Historię trzech pokoleń" wplecioną w wojenną i powojenną rzeczywistość Kosowa i okolic. Trzecią nagrodę przydzielono Hannie Winnickiej za "Historię rodzinną" z czasów II wojny światowej. Licealistka Patrycja Steć za wiersz "Odrodzenie" otrzymała wyróżnienie.

Mieszkańcy Kosowa mieli możliwość zapoznania się z nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami podczas Pokazu Talentów dzieci i młodzieży organizowanym 19 listopada w kosowskim MGOK.

Obecny na uroczystości pan Maciej Woliński zadeklarował sponsorowanie konkursu również w następnym roku oraz wydanie drukiem prac konkursowych, na które już niecierpliwie czekamy.

Info / Fot. PLO w Kosowie Lackim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe