2
2020
2018-05-30

Konkurs „Dary Ducha Świętego w życiu człowieka"


W Zespole Szkół w Sabniach 10 maja 2018 r. odbyło się podsumowanie VIII Konkursu Religijnego dla Szkół Podstawowych Diecezji Drohiczyńskiej, organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Heleny Mniszek w Sabniach, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

Na uroczystość przybyli między innymi: ks. bp Tadeusz Pikus, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup, Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński; Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. dr Krzysztof Mielnicki, Dyrektor Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej ks. Marcin Gołębiewski, proboszcz parafii Grodzisk ks. kan. Antoni Sieczkiewicz, proboszcz parafii Nieciecz ks. kan. Waldemar Górski, laureaci wraz z opiekunami, przedstawiciele sponsorów.

Wszystkich powitała dyrektor placówki Anna Siemieniuk.

Na początku spotkania uczniowie szkoły w Sabniach zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny. Następnie przedstawiono wyniki, wręczono nagrody i dyplomy.

W konkursie wzięło udział dwustu pięćdziesięciu uczestników. W kategorii I (kl. I – III), wpłynęło 86 prac plastycznych, w kategorii II A kl. IV – VII praca plastyczna - 106, w kategorii II B wiersz – 36 oraz kat. III - 6 projektów edukacyjnych. Wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli naszego powiatu.

W kat. I drugie miejsce komisja w składzie ks. dr Krzysztof Mielnicki, dyr. Anna Siemieniuk, v-ce dyr. Magdalena Raźniak, Jadwiga Kalinowska, Ewa Szczekutek, Małgorzata Kruza, Anna Chmiel przyznała Marioli Wojtyńskiej (na zdjęciu)ze Szkoły Podstawowej w Zembrowie (op. Krzysztof Błoński). Wyróżniono prace Leny Zielińskiej, Dawida Toczyskiego z SP w Jabłonnie Lackiej (op. Urszula Wałachowska), Filipa Marcjaniuka z SP w Sabniach (op. Anna Chmiel), Mikołaja Rudasia PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. Katarzyna Jendrzejewska). W kat. II - A miejsce III ex æquo otrzymała Natalia Wytwer z SP w Sabniach (op. Anna Chmiel) i Julia Moczulska z SP w Jabłonnie Lackiej (op. Urszula Wałachowska). Wyróżniono m.in. pracę Julii Połosy z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. Katarzyna Jendrzejewska). W kat. II – B I miejsce przyznano Gabrieli Zielińskiej z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. Hanna Grochowska), II m. ex æquo Bartkowi Niemirce z SP w Jabłonnie Lackiej (op. Urszula Wałachowska), III - Mikołaj Lachowski z ZO w Grochowie (op. Bernarda Lewocik) i Klaudia Gmitrzuk z SP w Sabniach (op. Jadwiga Kalinowska). Wyróżniono Eryka Częścika z PSP nr 4 w Sokołowie Podlaskim (op. s. Wiesława Rypina), Bartosza Czaczkowskiego, Kacpra Czaczkowskiego z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. ks. Mariusz Kroll). W kat. III nagrodzono m.in. projekt z SP w  Jabłonnie Lackiej op. Urszula Wałachowska i z SP w Sabniach, op. Anna Chmiel.

Nie zabrakło okolicznościowego wystąpienia Ks. Biskupa, podziękowań dla patronów konkursu, sponsorów oraz organizatorów. Był też czas na pamiątkowe fotografie, podziwianie prac wyeksponowanych na okolicznościowej wystawie i poczęstunek przygotowany przez gościnnych gospodarzy.

Konkurs odbywał się pod patronatem J. E. Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Sabnie Ireneusza Piotra Wyszyńskiego oraz Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

J.O. 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jadem rzucasz niewierny. Ale tam, tam Pan cię osądzi.

Ewa
2018-06-03 17:12:22

Co to za szopka. Rodzice nie puszczajcie dzieci na takie imprezy. To może być polowanie na przyszłość. Wy chyba Boga w sercu nie macie narażając swoje nieletnie dzieci. Te łotry w czerni to wcielone diabły.

popo
2018-05-31 20:21:29
Strona 1/1


Dane kontaktowe