2
2020
2017-01-05

Konferencja przed 25 Finał WOŚP – ostatnie przygotowania


W dniu 4 stycznia w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim odbyła się konferencja dotycząca przebiegu 25 Finału WOŚP w Sokołowie oraz powiecie. Na sali stawili się pełni energii i chęci niesienia pomocy wolontariusze, z których najmłodszy uczęszcza jeszcze do przedszkola!

Podczas konferencji przedstawione zostały m.in. informacje dotyczące organizacji 25 Finału na terenie powiatu. Wśród zebranych na sali znajdowali się wolontariusze z klasy ratownictwa medycznego w ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim, przedstawiciele szkoły w Jabłonnie Lackiej, członkowie prywatnego transportu medycznego, Sokołowskie Klasyki, przedstawiciele Sztabu oraz przedszkolaki z miejscowych przedszkoli. Na początku spotkania Szef Sztabu, Konrad Kosel, bardzo entuzjastycznie przybliżył planowany przebieg Finału, który odbędzie się już 15 stycznia. Pielęgniarki Oddziałowe, Halina Grzywińska i Jadwiga Czapska, przedstawiły natomiast prezentację multimedialną ukazującą wielką moc WOŚP – prezentacja zawierała wykaz sprzętów przekazanych szpitalowi w ciągu ostatnich trzech lat, m.in. aparat EKG, wagę fotelową, podnośnik elektryczny oraz łóżka rehabilitacyjne, które znacznie podnoszą komfort ograniczonych ruchowo pacjentów. Na Oddział Noworodków trafiło m.in. urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także przenośna lampa do fototerapii pozwalająca w czasie naświetlania przebywać dziecku przy matce.

Podczas konferencji zaprezentowana została również część gadżetów, które wystawione zostaną na licytację podczas Finału. Zdobyć można m.in. kask z podpisem Adama Małysza, znajdzie się także coś dla fanów futbolu. Szef Sztabu powiatowego, Konrad Kosel, z serca dziękował wszystkim wolontariuszom - tym, którzy od lat wspierają WOŚP oraz tym, którzy dołączają do akcji po raz pierwszy.
Mam ogromną satysfakcję widząc was wszystkich na konferencji, starszych i młodszych, tych których widzę po raz pierwszy i tych, którzy współpracują ze sztabem od lat. Liczy się każda ręka, każde serce. Bardzo, bardzo wam dziękuję.

P. Kosel przedstawił także zebranym najmłodszego pomocnika – Antka, który zebrał gromkie brawa i poinformował, że razem z kolegami z przedszkola będzie w tym roku zbierać pieniądze dla chorych maluszków i osób starszych. Podziękowania powędrowały również dla dyrektor szpitala Ewy Wojciechowskiej, a także personelu, za udostępnienie i przygotowanie sali na konferencję. Nie jest to jednak jedyna pomoc SP ZOZ - podczas całego finałowego dnia na Hali będą obecni przedstawiciele Szpitala, którzy będą prowadzili badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia oraz pomiar ilości cukru we krwi. Dyr. Ewa Wojciechowska nie kryje wdzięczności za pomoc, jaką jest WOŚP.
Wszystkie pieniądze, które zostały zebrane dzięki WOŚP na tym terenie praktycznie w 100% wróciły do Szpitala w postaci sprzętu. Przez ostatnie trzy lata Orkiestra była bardziej nastawiona na granie dla ludzi starszych i dzięki temu mamy w 100% wyposażony Zakład Opiekuńczo Leczniczy, który liczy 35 łóżek – wszystkie łóżka dostaliśmy od Orkiestry. Jest to w tej chwili najlepiej wyposażony oddział, właśnie dzięki Orkiestrze. Oprócz tego otrzymaliśmy sprzęty niezbędne na Oddziale Noworodkowym. To, co robi WOŚP, jest nieocenioną pomocą dla szpitala i pacjentów.

A czy spotkamy p. Ewę na Finale?
Oczywiście będę, jesteśmy zawsze. Lekarze i pielęgniarki mają dyżury od rana, prezentujemy sprzęt, który przekazała nam WOŚP. Będziemy również brać udział w aukcji. Wspieram akcję całym sercem.

Szef Sztabu zachęca do uczestnictwa w Finale WOŚP – na pewno nie będziecie się nudzić:
Zapraszam serdecznie od godziny 9, będziecie mogli pojeździć samochodami, posłuchać dobrej muzyki, pobiec w biegu – Policz się z cukrzycą, będziecie mogli oddać krew, która ratuje życie. Po prostu zapraszam wszystkich do uczestnictwa, bo jest to bardzo ważna sprawa.

Podczas Finału prowadzona będzie transmisja na żywo w lokalnych mediach, dla tych, którzy nie będą mogli być razem z nami. Cała reszta – do zobaczenia 15 stycznia!
 
Szef Sztabu Powiatowego WOŚP, Konrad Kosel i Pielęgniarka Oddziałowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, Jadwiga Czapska

Antek – najmłodszy wolontariusz
Paulina Joanna Fedorczyk
 


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Prezes nie jest zupelnie za, no to ja także. Czy będą loty F16, a może chociaż LPR-em?

Gerwazy
2017-01-08 20:01:27
Strona 1/1


Dane kontaktowe