17
2020
2016-12-22

Konferencja prasowa senatora Waldemara Kraski


W gorącym przedświątecznym tygodniu, w poniedziałek 19 grudnia, Senator RP Waldemar Kraska zwołał konferencję prasową. Poświęcona ona była ostatnim wydarzeniom w kraju, które rozpoczęły się w piątek 16 grudnia.
Odnosząc się do kryzysu politycznego - protestów opozycji i niespotykanych wcześniej w polskim sejmie awantur, senator wyraził przeświadczenie, że to wszystko nie jest spontaniczne, rozpoczęte pod wpływem zapowiadanych zmiany w sposobie pracy dziennikarzy w Sejmie.

Senator Kraska wyjaśnił, że nowe regulacje dotyczące pobytu dziennikarzy w Sejmie miały uporządkować pracę przedstawicieli mediów i poprawić warunki dziennikarzom. Dodał również, że proponowane rozwiązania były i tak łagodniejsze niż zasady, jakie obowiązują w parlamentach wielu krajów Europy Zachodniej. Gdyby nie doszło do wykluczenia z obrad posła Szczerby, znalazłby się inny pretekst do tych zdarzeń, które mają miały miejsce w Sejmie.

Wiele wskazuje na zaplanowaną akcję. Senator przypomniał, że piątek rano w telewizji poseł PSL Eugeniusz Kłopotek zapowiadał, że w Sejmie będzie się działo. Posłowie PO mieli gotowe duże kartki – plakaty z napisami „Wolne media”. Również manifestacja przed gmachem Sejmu była doskonale przygotowana. Scena, nagłośnienie, prowiant – na to potrzeba kilka godzin. Później okazało się, że manifestacje KOD też kilka dni wcześniej były zgłoszone. I co ciekawe, opozycja przewidywała , że wśród protestujących mogą być osoby poszkodowane… Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie kilka dni wcześniej zadeklarowała bezpłatną pomoc prawną dla nich. Pojawiło się wiele innych niepokojących zdarzeń: problemy z odbiorem TVP Info na ¾ obszaru naszego kraju. Polska Agencja Prasowa nie mogła nadawać przez ok. godzinę. Senator uważa więc, podobnie jak inni politycy rządzącej partii, że te działania były próbą destabilizacji naszego państwa, wynikającą z tego, że opozycja nie może pogodzić się z tym, że po 8 latach rządzenia straciła władzę.
- Układ, który rządził Polską przez wiele lat myślał, że wszystko zostanie po staremu, że rozliczenia przejdą bokiem, że uda się mu tak, jak w latach 2005-2007. Tymczasem zaczęliśmy twardo rozliczać oszustwa i malwersacje, zapobiegać wypływaniu pieniędzy „bokiem”. To naruszyło interesy tych, którym dotychczasowa sytuacja była na rękę. Stąd sianie niepokoju i nawoływanie do nieposłuszeństwa wobec państwa, wojska, policji. I nie ma znaczenia to, że wkrótce święta i ludzie oczekiwaliby zakończenia konfliktów – mówił senator.
Poinformował również, że posłowie opozycji mijają się z prawdą, opowiadając o wydarzeniach w Sejmie.
Życzył spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

J.O.

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

" bo przyszłość jest nieznana i może jeszcze mocno zaboleć...?!" bebek, czy ty wiesz ile grozi za groźby karalne w stosunku posłów i senatorów? opanuj paluszki i nie pisz głupot " bo przyszłość jest nieznana i może jeszcze mocno zaboleć...?!

rufur
2017-01-20 10:56:30

dlaczego opozycja nie może się z tym pogodzić że przegrała.jedziecie po krasce aż nieladnie ale przecież jest w senacie kolejną kadencje i ludzie go wybrali większością głosow - uszanujcie to.z


2016-12-29 19:08:51

żenujący poziom siania propagandy i zdarzeń w zbitek jednostronnych opinii. Jest Pan Mistrzem powielania przekazów - tylko drogo nas to kosztuje, bezmyślne powtarzanie regułek i machanie łapka w Senacie.

xyz
2016-12-29 09:40:15

Co on plecie?! Nikt nie nawołuje do nieposłuszeństwa wobec wojska i policji! PiS jest nieposłuszny wobec konstytucji i prawa. A te insynuacje, że niby opozycja zakłócała odbiór TVPiS Info to już szczyt propagandy.

Enrike
2016-12-23 13:53:28

"Tymczasem zaczęliśmy twardo rozliczać oszustwa i malwersacje, zapobiegać wypływaniu pieniędzy „bokiem”." To ciekawe. Rozliczać oszustwa... Malwersacje... I pieniądze wyciekające bokiem... Trzeba mieć niezłe poczucie humoru. Ciekawe co by zrobił prezes Jarosław Kaczyński gdyby wiedział.....

Wielki, wielki niepokój
2016-12-23 02:41:09

"Tymczasem zaczęliśmy twardo rozliczać oszustwa i malwersacje, zapobiegać wypływaniu pieniędzy „bokiem”. To naruszyło interesy tych, którym dotychczasowa sytuacja była na rękę." Senatorze Kraska. a może tak rozliczymy oszustwa i malwersacje w SPZOZ w Sokołowie i zobaczymy czyje wówczas interesy będą naruszone?! Ja bym na miejscu szanownego senatora RP stonował te swoje publiczne wypowiedzi, bo przyszłość jest nieznana i może jeszcze mocno zaboleć...?!

bebek
2016-12-23 00:33:29
Strona 1/1


Dane kontaktowe