17
2020
2016-04-13

Konferencja o WGL


W poniedziałek 5 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyła się kolejna konferencja zorganizowana przez Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Szlak Wielki Gościniec Litewski szansą na promocję regionu”. 
       
Na konferencję przybyli między innymi przedstawiciele: Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a także samorządowcy z gmin leżących na Szlaku oraz Zarząd, a także aktywni członkowie LOT WGL. Z powiatu sokołowskiego na spotkaniu były Ewa Mitowska („Mitowska zagroda”) i Aneta Rybarczyk ("Stadnina koni w Nowej Wsi Kosowskiej"). Na spotkaniu przedstawione zostały działania LOT WGL dotyczące promocji i rozwoju turystyki w regionach leżących na Szlaku. Wystąpienia i prezentację multimedialną na temat atrakcji w prowadzonych przez siebie gospodarstwach agroturystycznych przygotowały również Ewa Mitowska z Seroczyna i Aneta Rybarczyk.

Szlak Wielki Gościniec Litewski jest interesującą propozycją podróży w poszukiwaniu śladów wielokulturowości Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Przebiegający przez wschodnią część Mazowsza i środkowe Podlasie dawny szlak handlowy oraz pocztowy z Warszawy do Wilna jest ciekawym pomysłem na atrakcję turystyczną. Jego przygotowanie pozwoli wykorzystać potencjał turystyczny Wschodniego Mazowsza i Podlasia.
 
Pomysłodawczynią projektu była Maria Koc, obecna wicemarszałek Senatu RP.
 
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe