2
2020
2011-09-01

Koncertowa jesień


Wrzesień rozpocznie się w Sokołowie ciekawym koncertem podczas Doors Open Festival, a fani muzyki w październiku będą mogli wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu w Węgrowie nazwanym "dziura fest".

 

Festiwal Doors Open potrwa w tym roku aż dwa dni. 3 września już od godz. 10 rozpoczną się warsztaty plenerowe dotyczące fotografii. Tematem zajęć będą oczywiście drzwi. Później odbędą się warsztaty plastyczne oraz DJ-sko producenckie. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w remiksowaniu piosenek zespołu The Doors. Na koniec organizatorzy zapowiadają projekcję filmu "The Doors" z Valem Kilmerem w roli głównej. Drugiego dnia festiwalu, 4 września, od godz. 12 odbywać się będą warsztaty gitarowo-perkusyjne. Ciekawym punktem programu jest Festiwal Zespołów Garażowych. Młode grupy będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie, a najlepsza z nich wystąpi później przed gwiazdami koncertu głównego. Koncert zaplanowany jest na godzinę 18. Otworzy go zwycięzca Festiwalu Zespołów Garażowych. Później wystąpi grupa Na Ostatnią Chwilę z Trójmiasta. Na scenie zobaczymy też Irenę z Warszawy. Na koniec wieczoru zagra zespół Ptaky z Gdańska.

 

Dziura fest

Miesiąc później w Węgrowie odbywać się będzie kolejna ciekawa impreza dla fanów muzyki. - Ideą "dziura festu" od samego początku było organizowanie tej imprezy metodą "zrób to sam", czyli do it yourself (DIY), bez udziału sponsorów, wpływów z zewnątrz, udziału innych instytucji - mówi Tomasz Piątek. - Od września 2005 r. do listopada 2007 r. tym sposobem udało się zorganizować dziewięć koncertów oraz dodatkowo akcje charytatywne "Pomóż Psiakom" w latach 2005 - 2006 i "Pomóż Ewelinie" w 2007 r. w różnych miejscach Węgrowa. W drugiej połowie 2007 r. impreza została przeniesiona do Siedlec, gdzie w kooperacji ze stowarzyszeniem tutajteraz zorganizowanych zostało kilkanaście inicjatyw: koncerty, akcje charytatywne, projekcje filmowe, obchody Tygodnia Wegetarianizmu oraz Festiwal podPUNKt. Przez cykl imprez przewinęła się masa zespołów i ludzi z różnych zakątków Polski i świata. Postanowiliśmy ożywić ideę tej imprezy i jeszcze w tym roku zorganizować koncert w Węgrowie, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Bez nienawiści

DIY dziura fest po raz dziesiąty odbędzie się pod hasłem "Zniszcz nienawiść w sobie, niszcz bezmyślność niszcz". Jest to fragment tekstu "Zero Myślenia" autorstwa zespołu Wszy. Koncert odbędzie się w sobotę 22 października. Rozpocznie się o godz. 17. Cena biletów: 12 zł. Dokładne miejsce organizatorzy podadzą już wkrótce. Na imprezie zagrają: Burst In (hc/punk - Warszawa), Bubble Pie (alternative - Kraków), Diphergan (postpunk - Gniew), Maszyny i Motyle (postrock - Warka), 5000 (rap - Warszawa). Organizatorzy przewidują też niespodziankę dla uczestników koncertu. Poza muzyką dostępna będzie również strawa dla ducha i ciała, czyli będzie wegańsko, smacznie, muzycznie i publicystycznie.

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A co się stało i organizacją pikniku integracyjnego?

viss
2011-09-06 17:59:36
Strona 1/1


Dane kontaktowe