17
2020
2017-12-12

Koncert "WisłoFonia" zakończony sukcesem


 Dnia 22.11.2017r. chór szkolny z ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach uczestniczył w wielkim koncercie chórów „WisłoFonia”, który odbył się w Kościele Parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie.

W koncercie wystąpiły 22 najlepsze chóry szkolne z woj. mazowieckiego m.in: z Warszawy, Ostrołęki, Łodzi, czy Zegrza. Koncert był podsumowaniem działań chórów w ramach Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska 2017 r. rejon Mazowsze, będącego jednym z projektów Narodowego Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu, któremu patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie śpiewu, jako powszechnego dobra, przez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów – od przedszkola do zespołu zawodowego.

Koncert poprzedziły wspólne próby chórów. O godzinie 18.30 kościół był już zapełniony widownią. Spektakl stanowił muzyczną opowieść o Wiśle, o przyrodzie, urodzie polskich miast, stanowił podniosłą, patriotyczną opowieść o naszej Ojczyźnie. Chórzyści wykorzystywali instrumenty perkusyjne, ruch i śpiew. Pierwszym dyrygentem tego wspaniałego koncertu była Pani Anna Waligóra-Tarnowska - jeden z najlepszych polskich chórmistrzów
.
Utwory wykonywane jednocześnie przez wszystkie chóry z wielkim zaangażowaniem i mocą, głosy chórzystów dochodzące do publiczności ze wszystkich czterech stron kościoła, wspaniała akustyka wnętrza, zapewniły niepowtarzalną atmosferę. Sprawiły, że słuchacze mogli zatopić się w muzyce i poczuć jej wyjątkowe piękno i harmonię.

Artyści dzielnie wytrwali do końca, mimo że koncert trwał prawie dwie godziny. Na zakończenie podziękowano wszystkim, a dyrygenci obdarowani zostali różami.

Szczególne podziękowania należą się osobom z rodzin naszych muzyków, które to zaszczyciły nas swoją obecnością na koncercie! To wspaniałe. Artyści chyba sami do końca nie wierzyli, w to, że wszystko się udało, chociaż przygotowania trwały długo, a próby były trudne i wymagające. Profesjonalizm dzieci zaskoczył wszystkich.

Per aspera ad astra - Przez trudy do gwiazd! Praca z dziećmi o tak dużym potencjale jest zaszczytem.

Info / Fot.: ZO Bielany

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe