24
2019
2011-03-28

Koncert Wielkopostny braci Legun


Już w najbliższą niedzielę 3 kwietnia o godzinie 15. w kościele Księży Salezjanów w Sokołowie Podlaskim rozpocznie się niezwykły koncert.

Rok 2011 jest rokiem beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Sokołowski Ośrodek Kultury zorganizuje cykl koncertów dedykowanych pamięci naszego Wielkiego Rodaka. Już 3 kwietnia 2011 r. zapraszamy na wydarzenie otwierające powyższy cykl z udziałem wyjątkowych gości pt. "Koncert Wielkopostny Braci Legun".
Mający po osiemnaście lat artyści Marcel i Nikodem Legunowie znani są szerszej publiczności dzięki udziałowi w programie "Mam Talent", którego zostali finalistami. Dysponują wyjątkowymi głosami - śpiewają kontratenorem pod kierunkiem prof. Marii Wleklińskiej, są również stypendystami szkoły muzycznej Wiener Sangarknaben w Wiedniu oraz solistami jej chóru. Jako niekwestionowane talenty wokalne koncertowali w Państwowej Operze Wiedeńskiej, w Volksoper oraz Carnegie Hall w Nowym Jorku. Bliźniacy koncertują niewiele, poświęcając czas na naukę i kształtowanie głosów, które jak oceniają fachowcy za kilka lat będą najbardziej pożądanymi na światowych scenach operowych.
Podczas koncertu bracia zaśpiewają solo i w duecie najpiękniejsze arie Monteverdiego, Preisnera, Cacciniego, Vivaldiego, Purcela i Haendla. Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyków filharmonii w Koszalinie. Warto dodać, że bracia Legunowie przyjęli zaproszenie na koncert z uwagi na fakt, że będzie on dedykowany Janowi Pawłowi II. 
INFO/GRAFIKA SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe