29
2022
2023-02-23

Koncert pełen wspomnień i wzruszeń


 Zespół w swoim repertuarze ma utwory z kręgu muzyki rozrywkowej i biesiadnej, wykonuje też pieśni religijne, patriotyczne i okolicznościowe, a także nieśmiertelne przeboje przedwojennej Warszawy. W czasie koncertu wybrzmiały między innymi takie piosenki jak: Milion białych róż, Bella donna, Malowany dzbanku, Słodki Charlie, Tańcz ze mną moje życie, Co bez miłości wart jest świat. Akompaniował na akordeonie Grzegorz Niewiński oraz, gościnnie, Sokołowscy Bardowie. Uzupełnieniem występów jubilatów była okolicznościowa prezentacja multimedialna. Jubileusz swoimi występami uświetnili i atmosferę jeszcze większej radości stworzyli: Sokołowscy Bardowie, zespół wokalny Seniorynki, Danuta Kalinowska, zespół Rabban z Mrokowa w powiecie piaseczyńskim oraz uczestnicy „Gimnastyki dla Seniora” razem z instruktorką Katarzyną Lukasiewicz.
Nie zabrakło podziękowań skierowanych do środowisk i osób, z którymi zespół współpracował. Niektóre z nich pojawiły się scenie. Były też kwiaty i gratulacje od zaproszonych gości. Krzysztof Dąbrowski, z-ca Burmistrza Miasta wyraził przekonanie, że dojrzałość wiekowa może być okresem złotym. W imieniu Burmistrza, Radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miasta oraz swoim życzył zespołowi Złote Lata dalszych pięknych osiągnięć w działalności artystycznej oraz krzewieniu kultury regionalnej, satysfakcji z dotychczasowych sukcesów, szerokich planów na przyszłość. Serdeczne słowa zespół usłyszał też m.in. od Marianny Kobylińskiej, poprzedniej dyrektor GOKiS w Sterdyni, przedstawicielek KGW w Hołowienkach, zespołu ZPiT Sokołowianie.
Na koniec nieco nostalgicznie, ale i optymistycznie zabrzmiała piosenka „Jak szybko mijają lata/ jak szybko przemija czas /piosenka pomaga w życiu/ nawet odejmie nam lat….". Zaś po koncercie w Galerii DOM był jubileuszowy tort, czas na wspomnieniowe rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.
Nieco historii
Zalążkiem zespołu Złote Lata była grupa emerytów, lubiąca pośpiewać w czasie nieformalnych spotkań w siedzibie Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Sokołowie Podlaskim. Tutaj dużym talentem organizacyjnym wykazała się Elżbieta Wojciechowska - Pasek, która zapraszała do śpiewania nowe osoby, drukowała teksty, szukała akompaniatorów. Pierwszym był już nieżyjący Benek Danielak, akordeonista. Później ze Złotymi Latami pracowała Aneta Mroczek, która jako pierwsza zajęła się amatorami w sposób profesjonalny, utwierdziła w przekonaniu, że warto śpiewać. Przez kilka lat prowadzącym był Marek Kołodziejski, grupą zajmowała się też Gabriela Pliszka – Kraska i Anna Osmakowicz. Obecnie Złote Lata działają pod artystycznym kierownictwem dyrygenta Piotra Kucharka i akompaniatora Grzegorza Niewińskiego.
Zmieniali się nie tylko prowadzący, ale i miejsce funkcjonowania zespołu. Przez kilka lat była to niewielka sala w urzędzie miasta, w siedzibie ZR PZEiR. Na próby przychodziło około 30 osób, więc było ciasno. Czasami próby odbywały się na korytarzu. Nie była to komfortowa sytuacja. Dzięki zaangażowaniu wielu osób zespół zaczął ćwiczyć w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, w ogromnej sali prób orkiestry. Kiedy w 2016 salę OSP zaczęto remontować, rozśpiewani seniorzy trafili pod skrzydła Sokołowskiego Ośrodka Kultury i tutaj pozostali, biorąc przy okazji czynny udział w życiu placówki.
Intensywna praca przynosiła efekty. Zespół zaczął być zapraszany na koncerty, festiwale i przeglądy. Śpiewali między innymi na kupalnocce w Białobrzegach, na Trawniku Coolturalnym w Sokołowie, dożynkach w wielu okolicznych miejscowościach, na Gminnym Dniu Seniora w Hołowienkach, na festiwalach w Sterdyni, Jabłonnie Lackiej, Węgrowie, Siedlcach, Warszawie, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Kozienicach.
Śpiewają, bo „trzeba się rozwijać”, bo „kultura potrzebna jak powietrze”, a „śpiew i muzyka to najlepszy sposób na codzienne życie”, bo „sobie umilamy czas i dajemy radość innym”, bo rozwujamy wrażliwość, talenty, wzbogacamy osobowość, bo… „w życiu trzeba należeć do jakiejś bandy, a ta banda się sprawdziła i mimo różnych trudności istnieje”. To tylko niektóre z wypowiedzi członków zespołu wypowiedziane na antenie KRP, w audycji Pawła Kryszczuka.
Nasza redakcja również przyłącza się do gratulacji, życząc zespołowi Złote Lata zdrowia, nowych projektów i realizacji zamierzeń. .
J.O.

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dla seniorów dużo sie dzieje a dla fanów rocka i młodzieży poza Motosercem praktycznie nie ma nic

soko 05
2023-02-27 09:44:55

Dla seniorów dużo sie dzieje a dla fanów rocka i młodzieży poza Motosercem praktycznie nie ma nic

sokołowiak
2023-02-27 09:39:05

Fajnie że SOK dba o seniorów ale szkoda że dyskryminuje fanów rocka bo dla nich koncertów poza Motosercem praktycznie nie ma wogóle dla młodzieży niewiele się dzieje

sokołowiak
2023-02-26 20:44:03

Dla seniorów dużo się dzieje a dla fanów rocka i młodzieży poza Motosercem praktycznie nie ma nic szkoda że SOKdyskryminuje fanów tej muzyki

sokołowiak
2023-02-26 20:12:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe