17
2020
2020-01-29

Koncert noworoczny w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach


Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Koncercie Noworocznym, który odbył się 19 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach. Koncert przebiegał pod hasłem „Śpiewajcie i grajcie Mu”, co wskazywało na świąteczny charakter imprezy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury przywitała gości oraz licznie zgromadzoną publiczność zdominowaną przez rodziny osób występujących.
W koncercie wystąpiły osoby, które uczestniczą w zajęciach artystycznych kół zainteresowań Gminnego Ośrodka Kultury 
w Repkach. Koncert jest swego rodzaju prezentacją dorobku artystycznego kół: wokalnego, instrumentalnego, chóru, plastycznego i tanecznego. Jest także okazją do oceny stopnia opanowania sztuki artystycznej przez osoby uczestniczące w zajęciach kół – powiedziała dyrektor Ośrodka Ewa Czarkowska otwierając imprezę.
 
Występy rozpoczęła grupa instrumentalna w składzie: Paulina Czapska, Klaudia Krasnodębska, Alicja Stańczuk, wykonując na gitarach kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd wykonanych na pianinie przez Gabrysię Wasilewską, Piotra Mężyńskiego i Natalię Krasnodębską. Serce publiczności podbiły solowe występy: Milenki Krasnodębskej, Zuzi Wantusiak, Sandry Cholewki i Natalii Krasnodębskiej. Dojrzałym wykonaniem pastorałek popisały się Amelia Andrzejewska i Wiktoria Koprowska. Występom muzycznym i śpiewaczym towarzyszy prezentacje taneczne.  Z dużym aplauzem spotkały się prezentacje taneczne formacji „Jockers”, „Dance ma Sens”, solowy występ Mai Jóźwiak oraz duetów w składzie: Ala Siemieniak i Julia Olszewka, Maja Jóźwiak i Julia Czarnocka, Oliwia Bartosiak i Svietłana Livitchi. Koncert zakończył chór kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a akompaniowała mu grupa gitarzystów w składzie: Julian i Maja Grochoccy, Oliwia Borychowska, Wiktoria Koprowska, Oliwia Matysiak, Igor Zawadzki.
Koncertowi towarzyszyła wystawa prac dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach koła plastycznego.

Dyrektor ośrodka gratulowała instruktorom sukcesów, dziękowała za owocna współpracę w realizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalnych. Życzyła sukcesów w działalności edukacyjnej, zadowolenia z pracy, twórczych pomysłów i sukcesów zawodowych.
Podczas koncertu wręczono nagrody laureatom konkursu pt. „Ozdoby Choinkowe”.
 
Nagrody otrzymali:w  kategorii wiekowej – uczestnicy do 6 roku życia: Milena Krasnodębska; w kategorii wiekowej – uczestnicy 
w wieku 7-10 lat: Mateusz Banaszczuk, Alicja Stańczuk; w kategorii wiekowej – uczestnicy w wieku 
11-15 lat: Magdalena Głogowska, Bartosz Kopówka, Natalia Krasnodębska.
 
Ewa Czarkowska 
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe