17
2020
2022-01-10

Koncert „Nasze Boże Narodzenie”


„W tych czasach, kiedy już wszystko mamy, gdzie otaczają nas chińskie zabawki i plastik, wciąż najbardziej potrzeba nam wiary, nadziei i miłości. Ten koncert jest wyrazem naszej wiary, jest wszystkim co najlepsze, co chcielibyśmy z naszej strony państwu przekazać poprzez te dzieci i młodzież. Mamy nadzieję, że będzie to najcieplejszy czas i najbardziej wzruszający moment w tym poświątecznym okresie”. Takimi słowami Alicja Ostromecka ze Studio Piosenki Metro rozpoczęła koncert pt. „Nasze Boże Narodzenie”.  

To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce we wtorkowy wieczór 28 grudnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Przygotowane zostało przez Studio Piosenki Metro prowadzone przez Alicję i Michała Ostromeckich. Szkoła działa pod auspicjami warszawskiego Teatru Studio Buffo. Młodzi wykonawcy w spektakularnej oprawie świetlnej i scenerii pięknie ozdobionej świątyni stworzyli niepowtarzalny, magiczny wręcz klimat, który szybko się udzielił wzruszonej i bardzo licznej widowni.

W czasie spotkania zabrzmiały inspirowane Bożym Narodzeniem kompozycje będące osobistą wizytówką wrażliwości instruktorów. Niebanalny i spójny repertuar przeprowadził niejako słuchaczy przez cały cud narodzin Jezusa. Nie zabrakło kolędy „Uciekali, uciekali”, napisanej w roku 1991 przez Agatę i Marynę Miklaszewskie do musicalu „Metro”. Jej kompozytorem jest Janusz Stokłosa, jeden z założycieli i mentorów Studia.

W muzycznej podróży, podczas której zgromadzeni wspólnie oddali cześć Bożemu Dzieciątku, wystąpili wszyscy podopieczni Studia z Sokołowa, Węgrowa, Siedlec i okolic. Dla licznie zgromadzonych słuchaczy był to wieczór pełen emocji i wzruszeń. Widowisko zostało nagrodzone gorącymi owacjami na stojąco. Warto dodać, że organizatorzy zapewnili też transmisję na żywo z 5-ciu profesjonalnych kamer w Internecie, a film z tego wydarzenia stał się miłą pamiątką dla wykonawców i ich rodzin.

Już ruszył śródroczny nabór nowych uczniów do SPM. Jest to szansa na dołączenie do tej rozśpiewanej muzycznej rodziny i udział w kolejnych projektach, a te zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Już niebawem rusza konkurs "Mikrofon dla Ciebie", który w ubiegłym roku wypromował wielu uczniów Alicji i Michała Ostromeckich, a sami prowadzący zapowiadają kolejny koncert już w kwietniu.

 


J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe