32
2019
2018-02-27

Koncert młodych wokalistów


W czwartek 15 lutego swoje niemałe umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy śpiewu Ogniska Muzycznego Sokołowskiego Ośrodka Kultury. W Galerii DOM przed rodziną i przyjaciółmi wystąpili: Stanisław Igielski, Julia Hawryluk, Pola Marcyniuk, Weronika Pliszka, Wiktoria Skup, Kinga Stokowska.

Klasa śpiewu w sokołowskim Ognisku Muzycznym liczy dziesięć osób i działa od września 2017 r. Prowadzi ją Gabriela Pliszka – Kraska, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej artystyczna pasja, wiedza i umiejętności procentują – uczniowie klasy śpiewu mają już na swoim koncie sukcesy na festiwalu „Sokołowska Kolęda” i w „Kolędowym Sercu Mazowsza” w Siedlcach.

W ramach klasy śpiewu raz w tygodniu odbywają się indywidualne lekcje oraz tzw. umuzykalnienie, wspólne dla wszystkich uczniów Ogniska Muzycznego. W programie zajęć indywidualnych są ćwiczenia dykcyjne, emisyjne i oddechowe oraz praca nad repertuarem (piosenka polska, song musicalowy i utwór obcojęzyczny), wybieranym wspólnie z uczniem i według jego upodobań.

Gabriela Pliszka-Kraska pochodzi z naszego powiatu, ukończyła studia wokalno – aktorskie o specjalności „Musical” w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz studia na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu na tejże uczelni. Ma na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne.

J.O. 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe