17
2020
2020-01-08

Koncert karnawałowy w SOK


Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczysty Koncert Karnawałowy w wykonaniu orkiestry Liw Concert Band, Chóru Kameralnego KOE oraz solistów. Muzycy wykonają bardzo ciekawe aranżacje utworów polskich kompozytorów, pojawią się również znane pozycje muzyki filmowej oraz rozrywkowej. Koncert odbędzie się 19 stycznia o godz. 18:00.

Bilet w cenie 20 zł dostępne będą od 7 stycznia w punkcie informacji SOK (poniedziałek-piątek, godz. 11:00-18:00).

Wykonawcy:
Liw Concert Band - dyr Piotr Szczepanik
Chór Kameralny KOE - dyr Aneta Mroczek
Soliści: Nela Zawadzka – vocal, Maja Szczepanik – vocal, Marcel Wójcik – vocal, Mateusz Żurawski – obój, Kami Skorupski - saksofon

Liw Concert Band zespół o wielkich tradycjach muzycznych. Tworzą go łodzi i ambitni muzycy z miejscowości Liw i nie tylko. Orkiestra odnosi wiele sukcesów na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach oraz występuje z uznanymi artystami. Ciągle rozwija się, przełamuje stereotypy, a jej największym priorytetem jest kształcenie dzieci i młodzieży.

Początki liwskiej orkiestry sięgają roku 1908, jej założycielem był ksiądz Karol Leszczyński, ówczesny wikariusz liwskiej parafii, który z własnych funduszy wyposażył w instrumenty muzyczne zespół liczący 24 członków. Pierwszy publiczny występ odnotowano w sierpniu 1910 roku. Zespół istniał nieprzerwanie do 1935 aż do śmierci księdza. Orkiestra była reaktywowana kilkakrotnie:
> w latach 1948-1950 z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Franciszka Próchniewicza
> w latach 1986-1997 z inicjatywy proboszcza ks. Eugeniusza Syczewskiego
> 2003 r. - do chwili obecnej

W roku 2007 z inicjatywy ówczesnego prezesa Alfreda Rowickiego postanowiono zatrudnić młodego muzyka, – pianistę, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Piotra Szczepanika.. Na przestrzeni kilkunastu dziesięciu lat można zaobserwować bardzo intensywny rozwój orkiestry oparty na bogatym i ambitnym repertuarze. Orkiestra odniosła wiele sukcesów, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Zespół ciągle się rozwija stawiając głownie na edukacje dzieci i młodzieży. Obecny skład Orkiestry tworzy młodzież oraz dorośli - będący jeszcze dziećmi grającymi w poprzedniej – dawnej Orkiestrze Parafialnej.

Chór Kameralny KOE działa w Sokołowskim Ośrodku Kultury od 2016 r. Założycielem i dyrygentem jest Aneta Mroczek. Instruktorem emisji głosu, który udziela cennych wskazówek chórzystom jest Anna Mitura.

Już po roku działalności chór zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Carmen Fidei” w Łomży, a w 2018 roku Złoty Dyplom oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu. « wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe