17
2020
2019-06-25

Koncert dziękczynny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego


Dwadzieścia lat temu, 10 czerwca, papież Jan Paweł II odwiedził Drohiczyn, siedzibę diecezji. To wyjątkowe wydarzenie na miarę tysiąclecia zgromadziło setki tysiące wiernych, nic więc dziwnego, że Biskup Drohiczyński podjął decyzję o uroczystych obchodach kolejnych rocznic wizyty wielkiego rodaka.

W 2006 roku te obchody miały szczególnie charakter, ponieważ do Drohiczyna przybył prezydent Lech Kaczyński, który w rocznicę wizyty Ojca św. Jana Pawła II zainaugurował obchody Dnia Podlasia.

W tym roku rocznicę wizyty obchodzono w Drohiczynie w sobotę 8 czerwca. Natomiast w niedzielę 16 czerwca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Sokołowie Podlaskim z okazji tej doniosłej rocznicy odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany przez proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim ks. Krzysztofa Kisielewicza. Wydarzenie było wyrazem wdzięczności za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II, uczciło też 20-lecie samorządu terytorialnego w Polsce. Bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła po wieczornej Mszy św. uczestniczyć w znakomitym programie o charakterze religijno – patriotycznym. Wybitni artyści scen operowych i muzycy: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Judyta Nowak-Labuń, Michał Steciak, Robert Szpręgiel, Andrzej Wojda, Małgorzata Piszek, Tadeusz Melon, Łukasz Biliński wykonali utwory związane z życiem wielkiego Polaka oraz zaczerpnięte z bogatego skarbca polskiej kultury narodowej. Koncert poprowadził Ryszard Nowaczewski, który przypomniał nauczanie Jana Pawła II i jego pontyfikat, jak również pozwolił zanurzyć się w pięknie polskiej poezji. Artyści byli gorąco oklaskiwani, zachwyt wzbudził też śpiew scholi parafialnej. Na zakończenie koncertu wszyscy wspólnie odśpiewali „Barkę”. Wychodzący z kościoła słuchacze zgodnie podkreślali, że był to piękny wieczór, pełen emocji i artystycznych doznań.

Koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa mazowieckiego Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował ks. biskup Tadeusz Pikus i Starosta Sokołowski Elżbietę Sadowską.
J.O.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe