25
2019
2018-02-27

Koncert dla babci i dziadka na ludową nutę


Rok 2018 jest wyjątkowy z uwagi na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W duchu patriotyzmu dnia 9 lutego 2018 r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 "Leśna Kraina" powitały swoje kochane babcie i kochanych dziadków z okazji ich święta, aby w pięknej ludowej scenerii odbyło się uroczyste spotkanie, które stało się tradycją w naszym przedszkolu.

Są takie dni w roku, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. To oni są wielkim skarbem dla wnuków, to oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dzień Babci i Dziadka to także moment, w którym powinniśmy chociaż na moment zastanowić się, co zawdzięczamy swoim dziadkom, czego mogliśmy się od nich nauczyć i kiedy w naszym życiu byli szczególnie potrzebni. To często oni kultywują rodzinne tradycje i podtrzymują pamięć o wartościach.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Leśnej Krainy Pani Ewa Zakrzewska, która podziękowała wszystkim za liczne przybycie podkreślając jednocześnie ogromną rolę, jaką pełnią Babcie i Dziadkowie w życiu każdego z nas. Zachęciła, aby historia Polski, która jest bliska każdej polskiej rodzinie, była szczególnie  obecna w rozmowach z wnukami.

Przybyli goście mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących tańce, wiersze i piosenki utrzymane w klimacie ludowym. Dzieci w regionalnych strojach zatańczyły: „Waloszka”, „Grozika”, „Krakowiaka” i „W murowanej piwnicy”. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy przy przyśpiewkach ludowych. Nie zabrakło muzycznej zabawy „Jaka to melodia?”, w której rozbrzmiewały piosenki patriotyczne. Dziadkowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat naszej małej Ojczyzny, odgadując zagadki ukryte w balonach. Wielką radość sprawił wszystkim pokoleniowy pociąg, który podróżował przy piosence „Jestem Polakiem”.

Rodzinne spotkanie swoją obecnością uświetniła Pani Danuta Kalinowska, regionalna poetka, kierownik zespołu wokalnego „Seniorynki”, emerytka z niesłabnącym poczuciem humoru, nazywana – Hanką Bielicką z Podlasia. Zaprezentowała ona swoją poezję, umilając rodzinne spotkanie w Leśnej Krainie.

Atmosfera była uroczysta i podniosła. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.
Składamy gorące podziękowania kochanym Babciom i Dziadziusiom za przybycie do Leśnej Krainy. Mamy nadzieję, że to święto na długo zapadnie w sercach naszych kochanych gości.

Dziękujemy również Pani Danucie Kalinowskiej, która swoją obecnością umiliła rodzinną uroczystość.
 

Info: MP Nr 4 w Sokołowie Podl. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe