17
2020
2015-02-27

KONCERT BLUESOWY ANDY EGERT


11 marca 2015 w Sokołowskim Ośrodku Kultury zagra ANDY EGERT - doskonały szwajcarski harmonijkarz, jeden z czołowych gitarzystów bluesowych Europy, wokalista o energetyzującym głosie. W trasie po Polsce towarzyszą mu znakomici polscy muzycy: Łukasz Gorczyca i Tomasz Dominik. Bilety: 20 zł. - przedsprzedaż, 30 zł. - w dniu koncertu. Zapraszamy!

Andy Egert (Szwajcaria) - doskonały harmonijkarz, jeden z czołowych gitarzystów bluesowych Europy, wokalista o energetyzującym głosie. Muzyk z feelingiem, z kraju zegarków i banków - Szwajcarii. Jego zespół, to jedna z najbardziej aktywnych formacji, jeśli chodzi o liczbę granych koncertów w centralnej części Starego Kontynentu. Andy i jego ekipa występowali na największych europejskich festiwalach, na których rozbrzmiewa dwunastotaktowiec - grali w we Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polska, Litwa, krajach Beneluksu, wszędzie ujmując publiczność tradycyjnym bluesem inspirowanym dokonaniami Erica Claptona, Freddie Kinga, Petera
Greena, Alvina Lee, Johnny Wintera i Roberta Johnsona! Dziesięciolecie działalności artystycznej formacji Andy Egerta to także trzy studyjne albumy, z których ostatni, "Made in Switzerland", został bardzo dobrze przyjęty przez prasę muzyczną.

Andy Egert i jego bluesowy zespół jest jednym z najczęściej pojawiających się na żywo szwajcarskich grup, cieszących się wysokimi notowaniami wśród odbiorców w ostatniej dekadzie. Po trzech albumach studyjnych, zespół świętuje obecnie 10 rocznicę z mocnym i dynamicznym albumem – live, prezentującym blues  w najlepszym wydaniu spod znaku Erica Claptona, Freddiego Kinga, Petera Greena, Alvina Lee, Johnny Wintera oraz Roberta Johnsona!Energetyczny, ,mocny blues i dynamiczny występ zepołu posiada najlepsze recenzje, na tym samym poziomie wraz z Johnny Winter, Stan Webb’s Chicken Shack, Steve Marriott, Bernard Allison, Eroll Dixon, Bob Stroger, Dr. Feelgood, Robert Lucas, Canned Heat, Louisiana Red, Sugar Blue i innymi. Obecny skład zespołu Andiego Egerta to: lider - grający na gitarze, harmonijce ustnej i jednocześnie wokalista, Plamen Blagoev ( bass ) oraz Tosho Yakkatokuo ( perkusja ) .

W Polsce wystąpi ze składem:
- Andy Egert, wokal,gitara, harmonijka
- Łukasz Gorczyca, bas
- Tomasz Dominik, perkusja

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe