17
2020
2018-04-27

#Komórkomania w Kosowie


W czwartek 19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Kosowie Lackim zakończyła się akcja #Komórkomania. Nazwa akcji początkowo kojarzyć się może z telefonem, lecz z telefonem nie ma nic wspólnego. #Komórkomania to projekt Fundacji DKMS, którego głównym celem jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego na potrzeby osób chorych na białaczkę.

Zespół Szkół w Kosowie Lackim przystąpił do projektu z inicjatywy dyrektor Hanny Przesmyckiej. Przez kilka kolejnych dni w szkole prowadzona była, z wykorzystaniem materiałów informacyjnych udostępnionych przez DKMS, akcja edukacyjno-informacyjna na temat idei dawstwa szpiku kostnego. Dzięki zaangażowaniu szkolnego Koła Wolontariatu miała miejsce zbiórka materiału genetycznego od zainteresowanych pełnoletnich uczniów oraz od nauczycieli i innych pracowników szkoły, będąca pierwszym etapem rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Społeczność Zespołu Szkół, jak zawsze w podobnych przypadkach, stanęła na wysokości zadania - wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka środowisko szkolne, w tym konkretnym przypadku, na potrzeby osób dotkniętych nowotworem krwi, przyczyniło się do rozszerzenia listy osób o wielkich sercach gotowych ratować życie swoich bliźniaków genetycznych.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany był do wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz uczestników I Kosowskiego Maratonu Fitness.

Zebrany materiał genetyczny został już przekazany do Fundacji DKMS. 
 

Info / Fot: LO w Kosowie Lackim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe