17
2020
2017-05-23

Komiksy o Objawieniach


 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy konkatedrze w Sokołowie Podlaskim w związku ze stuleciem Objawień fatimskich zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkursowi przyświecało hasło, „Co mówi dziś Matka Boża z Fatimy? Przesłanie ciągle aktualne." Wymaganą formą pracy konkursowej był krótki, komiks popularyzujący wiedzę na temat objawień maryjnych w Fatimie w 1917 r. i przypominający wartość modlitwy różańcowej.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 13 maja 2017 r. w konkatedrze, po Mszy Św. wieczornej. W  kategorii szkoła podstawowa (klasy I-III) I miejsce przyznano Wojciech Celińskiemu z klasy III a, II miejsce – Michałowi Dąbrowskiemu z klasy III b. W  kategorii klasy IV-VI  pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Krysiak z klasy V, drugie - Olga Domańska z Va. Wszyscy nagrodzeni z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Opiekę nad uczniami sprawowała  katechetka  Dorota Wróblewska.
W   kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Julia Praska z klasy II b, II - Klaudia Antolik z klasy I b. Obie uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 2. Opiekę nad uczniami sprawowała s. Mariola Nacewicz.
Nagrodzone prace są prezentowane na wystawie w konkatedrze.
J.O

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe