1
2020
2011-03-01

Komendant tworzył historię policji


W piątek uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę komendanta powiatowego policji insp. Wiesława Rogulskiego. Obowiązki przejął jego następca, mł. insp.Karol Szwalbe.

W uroczystości zorganizowanej w starostwie wziął udział generał Ryszard Szkotnicki, mazowiecki komendant wojewódzki policji.

Świetny fachowiec
- Pan komendant Rogulski podjął decyzję o odejściu na emeryturę. Z wielkim żalem przyjąłem tą informację, bo to znakomity dowódca, świetny fachowiec, kreatywny i zaangażowany policjant – mówił generał. – To duża strata dla tej jednostki. Inspektor Rogulski przepracował w policji 33 lata, poświęcił tej służbie swoje najpiękniejsze lata życia. Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim osiągała pod jego kierownictwem rewelacyjne rezultaty. Bezpieczeństwo było na wysokim poziomie, praktycznie wszystkie wskaźniki uległy poprawie. To jedna z najlepszych jednostek w garnizonie mazowieckim. Serdecznie za to dziękuję panu komendantowi i wszystkim policjantom zatrudnionym w powiecie sokołowskim. A na ten nowy etap w życiu życzę panu wiele zdrowia, pomyślności i realizacji nawet najskrytszych zamierzeń i planów. Jest pan człowiekiem bardzo aktywnym i wiem, że nawet na emeryturze nie spocznie pan na laurach – dodał.

Ważna prewencja
- Mam za sobą 35 lat pracy, 33 lata służby, w tym ponad 4 lata na stanowisku komendanta powiatowego w Sokołowie. Planowałem pracować tu jeszcze 2 lata, ale zdrowie już nie to – mówił Wiesław Rogulski. – W Sokołowie spotkałem się ze zrozumieniem ze strony samorządów, ale również ze wsparciem pracowników i policjantów komendy. Serdecznie wszystkim za to dziękuję. Stawiałem w pierwszej kolejności na profilaktykę i prewencję, bo uważam, że praca od podstaw z najmłodszym pokoleniem to najlepszy sposób, by w przyszłości uniknęło ono problemów z prawem.
Podziękowania komendantowi za współpracę złożyli przedstawiciele wszystkich samorządów i instytucji współpracujących z policją. Nie zabrakło insp. Grzegorza Jacha, przedstawiciela komendanta głównego policji, który w Sokołowie jest częstym gościem z racji współpracy w zakresie realizacji programów profilaktycznych. – Tworzył pan historię policji, bo za pana czasów jednostka w Sokołowie otrzymała swój sztandar – przypomniał.

Mądra kontynuacja
- Jednostkę przejmuje nowy komendant. Mł. insp. Karol Szwalbe to młody, ale doświadczony i energiczny dowódca – mówił w dalszej części generał Szkotnicki. – Zaangażowany, kreatywny i wielki profesjonalista. Jestem przekonany, że będzie kontynuował tą twardą linię walki z przestępczością, jaką wyznaczył jego poprzednik. Wierzę, że będzie pan szanował tą załogę, a do tego zyska pan uznanie ze strony mieszkańców powiatu sokołowskiego i ułoży pan sobie świetnie współpracę z samorządami.
- Wiem, że obejmuję jednostkę, która jest innowacyjna i stale podnosi swoją efektywność, jeśli chodzi niemal o wszystkie dziedziny pracy policyjnej – przyznał komendant Karol Szwalbe. - Cóż pozostaje? Chyba tylko powiedzieć, że jedyną rozsądną formą kierowania tą jednostką jest mądra kontynuacja i to będę starał się robić.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe