17
2020
2012-01-14

Komendant sokołowskiej policji pożegnany


 

We wtorek 10 stycznia odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta, który po 11 miesiącach służby w Sokołowie Podlaskim z żalem opuścił swoje dotychczasowe miejsce pracy.

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się w tym miejscu, aby pożegnać komendanta Szwalbe, który kończy służbę w tej jednostce. Cieszę się, chociaż z pewnością nie jest to chwila radosna, ponieważ w mojej opinii komendant Szwalbe wzorowo realizował swoje zadania w tej jednostce. Jednak zabieranie takiej osoby z tego miejsca z pewnością radosne nie jest. Jest taka potrzeba aby komendant pełnił służbę w innym miejscu. Traktujemy to jako wyróżnienie dla niego. – mówił I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego
Policji mł.insp. Rafał Batkowski. – Okres, który spędził pan w tej jednostce to był czas, w którym pokazał pan pełny profesjonalizm, na pewno nie był to czas łatwy dla naszego garnizonu. Początek zeszłego roku wskazywał na to, że będzie duże zagrożenie przestępczością na tym terenie. Jednak dobrze poradziliście sobie z tymi zagrożeniami. Bardzo Wam za to dziękuję. – dodaje.

Po wystąpieniu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego głos zabrał starosta sokołowski pan Leszek Iwaniuk -Przez te 11 miesięcy pracy pan komendant dał się poznać jako człowiek, który potrafi dogadać się ze wszystkimi, my jako samorządowcy byliśmy bardzo zadowoleni z pracy pana komendanta. Chciałbym mu serdecznie za to podziękować.

Na pożegnaniu Karola Szwalbe obecny był również burmistrz miasta Bogusław Karakula, który w czasie swojego wystąpienia wyraził wdzięczność odchodzącemu  komendantowi, oraz upewnił się, że mimo zaistniałej sytuacji ma nadzieję, że dalsza współpraca z policją będzie równie dobra jak w minionym roku.

- Od pierwszego dnia, kiedy pan komendant Karol Szwalbe przyszedł do Sokołowa współpraca pomiędzy nim, a naszym urzędem układała się bardzo dobrze. Myślę , że w dalszym ciągu tak pozostanie. – dodaje burmistrz.

Po przemówieniach lokalnych władz przyszedł czas na wystąpienie bohatera uroczystości.

Dzisiaj wiem, ze pożegnanie z tą jednostką jest bardzo ciężkie. Prawdę mówiąc przez ten czas poznałem zespół wspaniałych ludzi, z którymi współpraca była samą przyjemnością. Będę o nich zawsze pamiętał. – mówił wzruszony Karol Szwalbe. – Czujemy się w naszym otoczeniu bardzo dobrze, mamy wielu przyjaciół wśród społeczeństwa i samorządów lokalnych. Dlatego żegnam się z  prawdziwą satysfakcją, że miałem okazję pracować z tak wspaniałymi ludźmi. Dziękuję wam wszystkim za ten wspólny rok. – podsumował swoją owocną pracę komendant.

Obecnie został ogłoszony konkurs na komendanta sokołowskiej policji, a do jego rozstrzygnięcia obowiązki komendanta przejmie dotychczasowy  I Zastępca Komendanta podinsp. mgr Wiesław Nasiłowski. Jak czytamy na stronie bip.mazowiecka.policja.gov.pl

aby funkcjonariusz mógł ubiegać się o stanowisko komendanta musi spełniać następujące kryteria:

1). w zakresie wymagań niezbędnych:
a). pełniący służbę w Policji;
b). spełniający wymagania w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i stażu służby określone przepisami Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 czerwca 2007 roku w sprawie wymagań w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i stażu służby, jakim powinni odpowiadać policjanci na stanowiskach komendantów Policji i innych stanowiskach służbowych oraz ich mianowania na wyższe stanowiska służbowe (Dz. U. z 2007 r., Nr 123, poz. 857 z późn. zm.);
2). w zakresie wymagań pożądanych:
a). co najmniej 10 - letni staż służby w Policji,
b). co najmniej 5 - letnie doświadczenie w służbie kryminalnej lub prewencyjnej,
c). co najmniej 3 - letnie doświadczenie w zakresie kierowania komórkami, jednostkami lub komórkami i jednostkami organizacyjnymi Policji. 
3). ponadto wskazane jest posiadanie:
a). wykształcenia z zakresu organizacji, zarządzania lub organizacji i zarządzania albo ukończenie studiów podyplomowych, przeszkolenia lub kursu z tego zakresu lub z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi albo
b). wykształcenia wyższego magisterskiego o kierunku – prawo.
  Oferty należy składać w sekretariacie Wydziału Kadr i Szkolenia KWP
z/s w Radomiu lub przesłać na adres: Sekcja ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP z/s w Radomiu ul. 11-ego Listopada 37/59, 26–600 Radom w terminie do dnia 18 stycznia.
Postępowanie kwalifikacyjne zostanie zakończone do dnia 17 lutego. O tym kto zajmie miejsce Karola Szwalbe na pewno poinformujemy na łamach naszej gazety

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nowy komendant Policji powinien tych matołków pogonić gdzie pieprz rośnie,po przeczytaniu pkt.3 a i b.

nie startuje
2012-01-15 20:48:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe