17
2020
2011-02-09

Komendanci odchodzą na emeryturę


Zarówno komendant powiatowy policji Wiesław Rogulski, jak i sokołowski komendant Państwowej Straży Pożarnej Józef Panasz odchodzą w lutym ze swoich stanowisk.

Poinformowano o tym w ubiegłym tygodniu, na rocznej odprawie sokołowskiej policji.

Na emeryturę
Inspektor Wiesław Rogulski sokołowską policją kierować przestanie 25 lutego.
- Mazowiecki komendant wojewódzki, generał Szkotnicki wyraził zgodę na moje odejście ze służby, jedynie przesunął o tydzień termin – przyznał komendant. – Dziękuję za ciepłe słowa związane z funkcjonowaniem sokołowskiej policji i wynikami jej pracy. To nie tylko zasługa komendanta, ale wszystkich pracujących w niej funkcjonariuszy.
Młodszy inspektor Wiesław Rogulski pracę w policji rozpoczął w 1978 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie i studia na Akademii Spraw Wewnętrznych. Przez wiele lat kierował sekcją dochodzeniowo-śledczą w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach a od czerwca 2004 r. był w tej jednostce zastępcą komendanta do spraw prewencji. Od 2006 roku pracował jako komendant w Sokołowie.

Odwiesza hełm, ale...
O odejściu ze służby strażackiej 18 lutego poinformował też komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie starszy brygadier Józef Panasz. W straży pracował przez 32 lata, aż przez 26 lat – co jest rzadko spotykanym osiągnięciem – stał na czele komendy w Sokołowie Podlaskim. – Przez te wszystkie lata miałem okazję współpracować z czterema komendantami policji i ta współpraca układała się bardzo dobrze. A obie służby spotykają się przy tysiącach zdarzeń – mówił na policyjnym spotkaniu i dodał nieco enigmatycznie. – Być może będziemy mieć okazję spotykać się jeszcze na innym poziomie.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że komendant prawdopodobnie znajdzie zatrudnienie w jednym z urzędów szczebla samorządowego. W listopadzie, bez sukcesu, kandydował na stanowisko burmistrza Kosowa Lackiego.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ
NA ZDJĘCIU NA PIERWSZYM PLANIE KOMENDANT POWIATOWY PSP JÓZEF PANASZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe