29
2022
2022-10-18

Koło Gospodyń Wiejskich Sikory na święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”


W niedzielę 25 września na placu przy MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowane zostało Ogólnopolskie Święto ,,Wdzięczni Polskiej Wsi”, w którym Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach miało przyjemność reprezentować gminę Bielany.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, po której odbyły się tradycyjne dożynki. Wydarzenie było okazją do podziękowania za tegoroczne plony. Honorowymi gośćmi dożynek byli: Premier Mateusz Morawiecki oraz Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Oprócz nich w wydarzeniu uczestniczyli także między innymi: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Kowalski oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Po uroczystym orszaku dożynkowym i wręczeniu odznaczeń na scenie głównej mieliśmy okazję podziwiać występy zespołów ludowych. Reprezentacja Sikor miała okazję rozmowy z Premierem Mateuszem Morawieckim. Odwiedził ich stanowisko, chwalił smakołyki regionalne, a na jego ręce Panie z KGW Sikory przekazały również koszyk ze swoimi specjałami.

Stoisko i przysmaki KGW Sikory cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich tłumnie przybyłych na to wydarzenie gości.

K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe