43
2019
2014-04-23

Kolizja w gminie Sabnie


Policjanci drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który podczas wymijania uderzył w jadący z przeciwka samochód. Na szczęście kierująca samochodem bezpiecznie zatrzymała auto, którym wiozła męża i dwójkę małych dzieci.  Zderzenie dzięki trzeźwości kobiety, skończyło się jedynie na uszkodzeniach samochodów.

W poniedziałek, 21 kwietnia około godz. 20.35 w Sabniach policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę audi 80, który chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową. Tak naprawdę to pijany kierowca sam przyjechał w ręce policji, uciekając z miejsca kolizji. 
Do zderzenia pojazdów doszło na trasie pomiędzy Sabniami, a Hołowienkami. Skodą oktavia wracała do domu kobieta z mężem i dwójka dzieci w wieku 5 i 3 lat. Zauważyła jadący z przeciwka samochód, a że kierowca jechał środkiem drogi, zjechała na prawe pobocze. Jednak podczas wymijania, jadące z przeciwka auto uderzyło w jej samochód i odjechało w kierunku Sabni.
Kobieta nie wpadła w panikę i szybko ruszyła za uciekającym samochodem. Miała jednak szczęście, bo po dojechaniu do skrzyżowania z droga krajową w Sabniach,  zauważyli ich policjanci drogówki. Krótką chwilę po zatrzymaniu się samochodów przed drogą krajową, policjanci zatrzymali sprawcę kolizji. 
Okazało się, że był pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że obowiązywał go trzyletni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód trafił na policyjny parking. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji oraz złamanie zakazu Sądu. Grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe