1
2020
2015-11-11

Kolizja i narkotyki


Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Aby uniknąć odpowiedzialności, winę próbował zrzucić na kolegów. Podczas przesłuchań policjanci znaleźli narkotyki. 

7 listopada, skrzyżowanie ulic: Wolności i Kolejowej, godzina 7 rano. Kierowca bora uderzył w skręcającego w lewo renault kangoo. Uderzenie było na tyle silne, że renault obrócił się o 180 stopni i zatrzymał na chodniku. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Być może udałoby mu się uniknąć odpowiedzialności, bo poszkodowany kierowca nie zdążył zapamiętać jego numerów rejestracyjnych. Pozostawił jednak po sobie pewne ślady. 

- Na miejscu zdarzenia odpadła jego tablica rejestracyjna - mówi Sławomir Tomaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. 
 
Policjanci znaleźli samochód na osiedlowym parkingu, ale nikogo w środku nie było. 
 
- Po blisko dwóch godzinach na komendę zgłosiło się dwóch mężczyzn: właściciel pojazdu i jego kolega - relacjonuje Sławomir Tomaszewski. 
 
Właściciel był pod wpływem alkoholu. Jego kolega, który przyznał się do kierowania pojazdem, był trzeźwy. Gdy jednak dowiedział się od policjantów, jakie grożą mu konsekwencje, kategorycznie stwierdził, że to nie on kierował pojazdem, lecz kolega, który przebywa w samochodzie przed komendą. 
 
- Policjanci sprawdzili i tą wersję. W samochodzie nieopodal budynku sokołowskiej policji siedziało dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał być kierowcą, jednak podczas rozmowy z policjantami kategorycznie temu zaprzeczył. Zaprzeczył temu i drugi mężczyzna znajdujący się w samochodzie. Ten podczas przesłuchania był bardzo zaniepokojony. Policjant przypuszczał, że to nie za sprawą porannej kolizji, a z innego powodu. Postanowił sprawdzić, czy mężczyzna nie posiada zabronionych prawem przedmiotów. Okazało się, że w kieszeni spodni miał torebkę z suszem marihuany - dodaje rzecznik. 
 
19-latek za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia stracił prawo jazdy. Jego kolega, który posiadał narkotyki, niebawem stanie przed sądem. 
 
opr. KW / fot. KPP w Sokołowie Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe